Jak działa broker kurierski i jak zamówić kuriera?


jak zamówić kuriera
jak zamówić kuriera

Wiele lat temu utarło się przekonanie, że przesyłka kurierska jest droga i często wysłanie paczki bez podpisania odpowiedniej umowy z firmą jest nieopłacalne dla zwykłego klienta, który nie jest podmiotem biznesowym. Rzeczywiście – nawet obecnie wysłanie kilkukilowej paczki do rodziny na drugim krańcu Polski może być problemowe z racji konieczności oczekiwania na wycenę przesyłki przez pracownika firmy kurierskiej, szczególnie wtedy, gdy w pobliżu nie ma punktu nadania. Jak zamówić kuriera?

W takich sytuacjach na pomoc przychodzą brokerzy kurierscy, którzy są świetnym rozwiązaniem dla klientów indywidualnych, a z jakich coraz częściej korzystają klienci biznesowi.

Broker kurierski – co to takiego?

Broker kurierski to firma, która umożliwia nam łatwe zamówienie kuriera do domu lub biura bez konieczności podpisywania umowy logistycznej. Ceny oferowane przez brokerów są atrakcyjne przede wszystkim dlatego, że mają oni bardzo duże wolumeny przesyłek i mogą dzięki temu negocjować stawki z firmami świadczącymi usługi logistyczne. Brokerzy często mają podpisane umowy z wieloma kurierami, dzięki czemu wachlarz oferowanych przez nich rozwiązań jest bardzo szeroki, a ceny atrakcyjne. W łatwy sposób można przy ich pomocy wysłać dokumenty do Anglii lub Niemiec, a także rower na drugi koniec Polski, czy paletę z towarem do klienta biznesowego z innego miasta.

Jak zamówić kuriera poprzez stronę brokera?

W dużym uproszczeniu wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową, wybierzemy rodzaj przesyłki (paczka, koperta lub paleta), ustalimy jej wagę i wymiar, a następnie wypełnimy wymagane pola, czyli nadawcę oraz odbiorcę. Teraz wystarczy jeszcze tylko wybrać usługi dodatkowe, jeśli chcemy z nich skorzystać, np. pobranie pieniędzy od adresata za wysłany do niego towar. Podczas zamawiania kuriera możemy też zdecydować, którą firmą chcemy nadać paczkę (każdy ma swoje preferencje), a następnie wystarczy, że opłacimy przesyłkę i wydrukujemy list przewozowy. Teraz tak naprawdę możemy czekać na przyjazd kuriera. Jeśli zamówimy go odpowiednio wcześniej, to jest szansa, że przesyłka zostanie od nas odebrana jeszcze tego samego dnia, w najgorszym wypadku jest to kolejny dzień roboczy. Dostawy odebranych paczek realizowane są w standardowy sposób, czyli w dużej mierze są one na następny dzień roboczy dostarczone do adresata. Na polskim rynku logistycznym działa kilku brokerów, jednym z nich jest KurJerzy.pl, który pozwala bez zbędnych formalności i w atrakcyjnych cenach wysyłać przesyłki krajowe i zagraniczne. Umożliwiamy nadawanie paczek nawet do 70 kg, a także dostarczać przesyłki paletowe.

Tanio i dobrze?

Trzeba pamiętać, że wybierając partnera logistycznego, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na doświadczenie i opinie o firmie. Za serwisem KurJerzy.pl przemawia między innymi 230 tysięcy zadowolonych klientów, ponad milion dostarczonych paczek w kraju i zagranicą, a także nominacja do prestiżowej nagrody Ekomers w kategorii “Operator logistyczny roku”. Dodatkowo system, z którego korzystamy, jest zgodny z przepisami RODO, co daje pewność bezpieczeństwa danych nadawcy i odbiorcy, a sami dajemy gwarancję dostarczenia przesyłek na czas. Warto więc zaufać sprawdzonemu dostawcy rozwiązań logistycznych.