Czy kurierem można wysłać wózek dziecięcy?


Wózek dziecięcy
Wózek dziecięcy

Wózek dziecięcy to wyjątkowo niewdzięczny przedmiot, jeżeli chodzi o wysyłkę kurierem. Ma on nieregularny kształt, jest często duży i ciężki. Czy w ogóle można go wysłać, korzystając z usług firmy kurierskiej? Jeżeli tak, to w jaki sposób można to zrobić?


Przedmioty takie jak wózek dziecięcy i rower budzą wątpliwości nadawców. Nie wszyscy decydują się na wysyłkę kurierem sądząc, że nie jest to możliwe ze względu na spore rozmiary i kształt. Nie do końca jest jednak tak, że wysyłka wózka kurierem jest całkowicie wykluczona.

Wózek dziecięcy można wysłać kurierem!

Kurier przyjmie wózek dziecięcy, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim musisz go złożyć. Na początku wytrzyj dokładnie wszystkie elementy (jeżeli wózek nie jest nowy, a sprzedajesz lub przekazujesz używany przedmiot). Następnie zacznij rozkręcać kolejne elementy i złóż całą konstrukcję tak, jakbyś miał transportować go samochodem. Elementy takie jak kółka czy przedni uchwyt włóż do osobnego pudełka.

Następnie zacznij pakować główną konstrukcję. Najlepiej włóż ją do kartonu odpowiedniej wielkości i owiń folią. Niektórzy kurierzy przyjmują wózek bez kartonu (zawinięty stretchem), ale z pewnością będzie to droższa opcja ze względu na nieregularny kształt wysyłanego przedmiotu. Nie zapomnij, aby do przesyłki dołożyć elementy wcześniej odkręcone.

Opakowanie kartonowe wypełnij z kolei folią, gazetami lub innymi przedmiotami, które uniemożliwią poruszanie się zawartości paczki podczas transportu. Jeżeli kurier zauważy, że wózek może stanowić niebezpieczeństwo podczas transportu, albo bardzo możliwe jest, że uszkodzi się w czasie jazdy – na pewno nie przyjmie przesyłki. Podobnie jak nie zabierze od Ciebie nieprzygotowanego wózka w całości.

Jaki jest koszt wysyłania wózka dziecięcego kurierem?

Koszt zależny jest od wielkości wózka i jego wagi. Mała spacerówka może mieścić się w niższym pułapie cenowym. Z kolei duże i rozbudowane artykuły dziecięce mogą być droższe w transporcie. Jeżeli sprzedajesz komuś wózek, to oszacuj wcześniej koszt przesyłki i dolicz go do ceny – może się okazać, że wartość przedmiotu jest podobna do ceny usługi kurierskiej.

Pamiętaj, że jeżeli wózek ma elementy kruche i wrażliwe, to najlepiej oznacz go specjalnymi informacjami (“Ostrożnie”) i wykup odpowiednią opcję już na etapie planowania przesyłki w naszym serwisie. W ten sposób firma kurierska będzie bardziej uważała na zawartość paczki podczas sortowania czy transportu wózka.

Jak widzisz – podobnie jak z rowerem istnieją możliwości wysłania wózka dziecięcego. Jeżeli chcesz więc taki przekazać rodzinie lub sprzedać, śmiało! Nie ma ku temu żadnych negatywnych przesłanek.