5 sposobów na obniżenie ceny przesyłki kurierskiej!


Ceny przesyłki kurierskiej
Ceny przesyłki kurierskiej

Choć ceny przesyłek kurierskich są coraz bardziej atrakcyjne, a kolejne firmy przyciągają promocjami to stawki dla niektórych nadal są wysokie. W tekście przedstawimy Ci 5 sposobów, które pozwolą na obniżenie ceny przesyłki kurierskiej i nie wpłyną na wysoką jakość wykonania usługi! Zobacz nasz poradnik.


Ceny przesyłki kurierskiej zależą od kilku kwestii. Najważniejsze to waga i rozmiar danej paczki, a także jej kształt. Więcej zapłacisz za usługę przewiezienia towaru na palecie lub znajdującego się w opakowaniu o nieregularnym kształcie. Poza tym na koszt usługi wpływa też sposób dostarczenia przesyłki. Poniżej zaprezentujemy sposoby, które obniżą cenę i pozwolą Ci trochę zaoszczędzić!

Ceny przesyłek kurierskich – jak je obniżyć?

Zacznijmy od sposobu pierwszego – zamówienia dokładnie takiej usługi, jaka potrzebujesz. Zapakuj towar w najmniejszą możliwą paczkę. Postaraj się dobrać opakowanie zgodne z wymiarami zawartości. Dzięki temu przewoźnik naliczy mniejszą opłatę, a przesyłka będzie też bardziej zabezpieczona przed uszkodzeniem (nie powinna poruszać się w czasie transportu). Mniejsza paczka to niższy koszt. Do zabezpieczenia towaru w środku używaj z kolei lekkich tworzyw, takich jak np. pocięte gazety czy foliowe poduszki z powietrzem. Unikaj ciężkich opakowań.

Jaki jest drugi sposób na obniżenie ceny przesyłki kurierskiej? Zdecydowanie unikaj opakowań niestandardowych. Jeżeli wysyłasz przedmiot kulisty, to lepiej zapakuj go w większy, standardowy karton w kształcie prostopadłościanu. Kurier, który zabierze niestandardową przesyłkę zawsze doliczy prowizję do jej transportu – to ze względu na to, że ogranicza ona ładowność samochodu.

Obniżenie ceny przesyłki kurierskiej – postaw na nowoczesne rozwiązania!

Kolejna kwestia związana jest z samą wysyłką przedmiotu. Jeżeli jest to możliwe, zamów usługę dostarczenia paczki do punktu lub specjalnej maszyny służącej do magazynowania przesyłek. To obniży cenę przesyłki o kilkanaście procent, jednak musisz poprosić adresata o wskazanie miejsca odbioru danej paczki.

Czwarta porada związana jest z terminem odbioru i dostarczenia przesyłki. Jeżeli będziesz chciał, aby przesyłka ekspresowo dotarła do adresata, to możesz liczyć się z dodatkowymi kosztami usługi (np. gwarancja dostarczenia dnia następnego to kilka złotych dopłaty). Z tego względu lepiej wysyłaj przesyłki wcześniej, aby dotarły na czas. Im szybciej zamówisz kuriera, tym lepiej dla Ciebie. Masz też więcej czasu na przygotowanie przesyłki do transportu.

ZOBACZ TEŻ: Jak prawidłowo zapakować przesyłkę kurierską w zależności od produktu?

Na koniec pamiętaj, że wpływ na ceny przesyłki kurierskiej mają też opakowania i artykuły, które musisz zastosować do przygotowania paczki do transportu. Używaj więc przedmiotów wielokrotnego użytku, do zabezpieczenia wykorzystuj materiały, które dotarły do Ciebie np. w innych przesyłkach i staraj się pakować przedmioty w kartony, które masz pod ręką. W ten sposób nie będziesz wydawać pieniędzy na opakowania i znacznie obniżysz koszt usługi kurierskiej!