Pocztex Lublin


Oddział Pocztex Lublin położony jest w południowo-wschodniej części kraju. Poczta Polska oprócz standardowej oferty doręczania listów i niewielkich przesyłek, uruchomiła w 1997 roku usługi kurierskie. Wszystko to by stać się konkurencyjną firmą na rosnącym rynku tego typu usług. Pocztex oferuje tak jak pozostałe firmy bezpłatny odbiór z wybranego adresu, doręczenie już kolejnego dnia oraz szereg usług dodatkowych w tym śledzenie, przesyłki za pobraniem, doręczenie w sobotę, itp.

  • Przesyłkę możemy także nadać w oddziale w Lublinie np. przy ulicy Abramowickiej 225. W Lublinie znajduje się kilkadziesiąt innych placówek, w których możemy wysłać paczkę.

Lublin to miasto należące do województwa lubelskiego. Prawa miejskie uzyskał w 1317 roku. Obecnie podzielony jest na 37 osiedli. Według najnowszych informacji z 2017 roku Lublin zamieszkuje ponad 320 tys. osób, co klasyfikuje miasto na dziewiątym miejscu wśród największych miast w Polsce. Z najciekawszych zabytków warto wymienić np. Kościół św. Mikołaja w Lublinie znajdujący się na Wzgórzu Czwartek pochodzący z XV wieku, Zamek Lubelski, Bramę Krakowską przy placu Łokietka.

Źródło: Pocztex