Pocztex Gdańsk


Pocztex Gdańsk

Oddział Pocztex Gdańsk położony jest na północy kraju. Poczta Polska oprócz standardowej oferty doręczania listów i niewielkich przesyłek, uruchomiła w 1997 roku usługi kurierskie. Wszystko to by stać się konkurencyjną firmą na rosnącym rynku tego typu usług. Pocztex oferuje tak jak pozostałe firmy bezpłatny odbiór z wybranego adresu, doręczenie już kolejnego dnia oraz szereg usług dodatkowych w tym śledzenie, przesyłki za pobraniem, doręczenie w sobotę, itp.

  • Przesyłkę możemy także nadać w oddziale w Gdańsku np. przy Placu Dominikańskim 1/2. W Gdańsku znajduje się kilkadziesiąt innych placówek, w których możemy wysłać paczkę.

Gdańsk to stolica województwa pomorskiego położona nad Zatoką Gdańską przy ujściu Motławy do Wisły. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto, kiedyś była to potoczna nazwa od 2007 roku jest oficjalnie udokumentowanym obszarem. Posiada wspólnego przewoźnika SKM Trójmiasto, na jednym bilecie możemy też poruszać się autobusami. Od niedawna funkcjonuje Pomorska Kolej Metropolitalna, którą możemy dojechać m.in. z centrum Gdańska na lotnisko im. Lecha Wałęsy.

Źródło: Pocztex