K-EX Łódź


K-EX Łódź

Odział K-EX Łódź znajduje się w środkowej Polsce w województwie łódzkim. Trafiają tu przesyłki z całego regionu, szczególnie ze Zgierza, Pabianic oraz Łęczycy i okolic, które następnie wysyłane są do miejsc docelowych. Najbliżej położone oddziały K-EX znajdują się w Kaliszu, Radomiu, Warszawie.

Adres i numery telefonów do oddziału K-EX Łódź:

  • Nadanie i odbiór przesyłek krajowych realizowany jest w budynku przy ulicy Srebrzyńskiej 2/4, w Łodzi.
  • Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 41 31 06 800, 22 21 22 800, 801 702 505 lub pod adresem lodz@geis.pl.

Łódź od zawsze kojarzyła się z włókiennictwem. Początki wielkoprzemysłowe Łodzi sięgają XIX wieku, w tym czasie powstały wielkie manufaktury np. kompleks fabryczny Ludwika Geyera, zakłady Salomona Barcińskiego, fabryka Izraela Poznańskiego. Łódź eksportowała swoje wyroby głównie do Rosji i Chin. Obecnie miasto nadal posiada przemysłowy charakter, choć nie zostało wiele fabryk. Aktualnie jest również znanym ośrodkiem filmowym, to tu znajduje się słynna w Polsce i Europie Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera. Ukończył ją m.in. Andrzej Wajda, Paweł Edelman, Janusz Gajos, Jan Machulski.

Źródło: K-EX