K-EX Białystok


K-EX Białystok

Odział K-EX Białystok znajduje się we wschodniej Polsce w województwie podlaskim, w odległości 50 km od granicy z Białorusią. Trafiają tu przesyłki z całego województwa podlaskiego, z Białegostoku i okolic, które następnie wysyłane są do miejsc docelowych. Najbliżej położone oddziały K-EX znajdują się w Warszawie, Siedlcach, czy Olsztynie.

Adres i godziny otwarcia oddziału K-EX Białystok:

  • Nadanie i odbiór przesyłek krajowych realizowany jest w budynku przy ulicy Gen. Kleeberga 16 w Białymstoku.
  • Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 41 31 06 800, 22 21 22 800, 801 702 505 lub po adresem bialystok@geis.pl.

Białystok położony jest na Nizinie Północnopodlaskiej, przez miasto przepływa rzeka Biała. Częścią aglomeracji białostockiej jest miasto Białystok wraz z sąsiednimi gminami. Warty zobaczenia jest przede wszystkim murowany pałac Branickich. Zabytkowa budowla w stylu gotycko-renesansowym, która przetrwała liczne wojny, została jednak zniszczona przez wycofujące się wojska Niemieckie i Związku Radzieckiego. Pałac nazywany jest „Polskim Wersalem”. Jego początki sięgają XVI wieku. Pozostałe zabytki to Dom Koniuszego, Ratusz, rynek Kościuszki, sobór św. Mikołaja, kościół św. Rocha, czy pomnik Bohaterów Ziemi Białostockiej.

Źródło: K-EX