Amazon i najnowsze formy dostawy przesyłek


Dostawy przesyłek
Dostawy przesyłek

Tym razem wpis o nieco luźniejszej tematyce, a mianowicie Amazon od grudnia 2017 roku oferuje nową usługę dostawy do domu – dosłownie. Za sprawą specjalnego zamka, który można zakupić na ich stronie, dostawca Amazon wejdzie do domu mieszkańców niektórych stanów w USA i zostawi zamówioną przesyłkę. Moment wejścia będzie można śledzić na telefonie, dzięki zainstalowanej w domu kamerce.

Jak zacząć sprzedawać na Amazon? Sprawdź poradnik!

Ostatnio pojawiła się również informacja o dostawie przesyłek do bagażników samochodów Volvo. Usługa nosi nazwę Amazon Key In-Car. Jak tłumaczą obie firmy, jest to współpraca korzystna przede wszystkim dla klientów, którzy często zabiegani, nie mają czasu na odbiór zakupów. Taka forma dostawy będzie realizowana za pomocą specjalnej aplikacji serwisu Amazon. Wymagane będzie wybranie odpowiedniej opcji dostawy podczas zakupów, a także określenie lokalizacji auta. Następnie aplikacja w chwili dostarczenia przesyłki poinformuje klienta o otwarciu drzwi samochodu oraz o ich bezpiecznym zamknięciu.

Warto dodać, że w 2015 roku firma Volvo uruchomiła już taki program w Szwecji, Norwegii i Szwajcarii. Tyle, że współpraca dotyczyła lokalnych przedsiębiorców i operatorów pocztowych.

Od kilku lat Amazon testuje dostawę przesyłek dronem. Rozwój branży transportowej jest nieunikniony, przy ciągłym rosnącym zainteresowaniu e-handlem, dlatego zarówno firmy kurierskie, jak i sieci sklepów internetowych nie ustają w próbach odnalezienie idealnej formy dostawy.

Źródło: Amazon