Nietypowe pomysły kurierów na dostawy przesyłek


Dostawy kurierskie w miastach
Dostawy kurierskie w miastach

Dostawa kurierska najpewniej kojarzy Ci się z pracownikiem, który dojeżdża samochodem pod sam dom i wręcza przesyłkę adresatowi. Kurierzy chcą jednak iść z duchem czasu i zmieniają sposób dostarczania paczek. Zobacz nietypowe pomysły kurierów na doręczanie przesyłek do adresatów!

Coraz więcej firm kurierskich stara się rozwijać alternatywne sposoby dostarczania przesyłek. Dlaczego? Chodzi tu głównie o ekologię (wiele firm chce pozytywnie wpływać na środowisko) oraz ekonomię – tradycyjne paliwo jest bowiem coraz droższe. Z tego względu nietypowe pomysły kurierów na dostawy przesyłek praktycznie nikogo nie dziwią.

Nietypowe pomysły kurierów czyli DHL na rowerze!

Po bardzo interesujące rozwiązanie sięgnął przewoźnik DHL. Firma kurierska sięgnęła po… rowery! Kurierzy DHL dostarczają bowiem przesyłki przy pomocy specjalnie dostosowanych do tego jednośladów. Rowery DHL mają towarową przyczepę z pojemnikami, dzięki którym kurier bezpiecznie przetransportuje nawet większą przesyłkę (łącznie przestrzeń towarowa ma 1500 litrów).

To świetny przykład zielonej rewolucji, która pozytywnie oddziałuje na transport i logistykę. Poruszanie się rowerami po największych aglomeracjach Europy daje wymierne korzyści w obniżeniu emisji spalin, kosztów, a także redukcji problemów z zakorkowaniem miasta. Co więcej – z pewnością rower jest bardziej mobilny i dojedzie tam, gdzie nie zawsze znajdzie się miejsce dla dużego auta dostawczego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak dobrać karton do przesyłki kurierskiej?

Nietypowe pomysły kurierów związane z rowerami to dopiero początek planów DHL. Przedsiębiorstwo chce do 2025 roku realizować 70 procent odbiorów i ostatecznych dostaw przy pomocy specjalnie dostosowanych do tego rowerów właśnie.

Co ważne, usługa zwana DHL Express Chariot funkcjonuje również w Polsce. Niezwykły pojazd kurierski zauważyli mieszkańcy Warszawy. To dopiero test, bo firma dopiero pilotuje wprowadzenie programu na terenie naszego kraju.

Jakie inne nietypowe pomysły kurierów możemy spotkać?

Rower DHL to jeden z najbardziej nietypowych pomysłów na dostarczenie przesyłek, ale niejedyny. Wiele firm już teraz stawia na alternatywne źródła zasilania swoich pojazdów. Coraz więcej przesyłek dostarczanych jest przy pomocy skuterów elektrycznych lub samochodów zasilanych właśnie na prąd.

Jeżeli chcesz wspierać alternatywne, ekologiczne sposoby na dostarczanie przesyłek to zamawiaj usługi kurierskie na naszej stronie. Możesz skorzystać z usług DHL, dzięki czemu być może w przyszłości dostarczanie paczek przy pomocy rowerów będzie codziennością, a nie ciekawostką!