Jaki kurier na Allegro będzie dla Ciebie najlepszy?


Kurier na Allegro fot. Allegro
Kurier na Allegro fot. Allegro

Jeżeli prowadzisz sprzedaż wysyłkową, to oknem wystawowym mogą być najpopularniejsze sklepy internetowe takie jak Allegro, eBay, Amazon czy Aliexpress. W tym tekście podpowiemy, jaki kurier na Allegro i w innych tego typu portalach będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, obsługując Twoje zamówienia.

Rejestrując swój sklep na Allegro lub innym portalu, możesz korzystać z opcji udostępnionych Ci przez partnerów (w przypadku największego polskiego serwisu jest to np. InPost), ale też wprowadzić opcję przesyłki przez zewnętrznego przewoźnika. Jaki kurier na Allegro i innym portalu będzie najskuteczniejszy? Jakie powinny być jego najważniejsze cechy?

Skuteczność, efektywność, wszechstronność

Kuriera do serwisu takiego jak Allegro czy eBay powinieneś dobrać przez pryzmat swojej działalności. W zależności od tego w jakiej branży działasz, zorientuj się jakie przesyłki (i w jakie miejsca) najlepiej obsługuje Twój potencjalnie partnerski kurier. Jeżeli sprzedajesz nietypowe albo ciężkie przedmioty, które wymagają zamówienia nietypowej przesyłki, to sprawdź cennik takowych dostępny na naszym serwisie. Skorzystaj z kuriera, który efektywnie i skutecznie odbierze i dostarczy taką paczkę. Wszechstronność ma tu diametralne znaczenie.

Bardzo liczy się też czas dostawy. Klienci oczekują, że kurierzy błyskawicznie dostarczą zamówiony produkt pod swoje drzwi. Z tego względu zorientuj się kiedy pracownik firmy kurierskiej przyjedzie po przesyłkę i jak długo przewoźnikowi zajmie dostarczenie jej do Twojego klienta.

Zobacz też jaką opinię mają poszczególni kurierzy. To pomoże Ci wybadać ich skuteczność. W przypadku, gdy sprzedajesz cenne towary, sprawdź jakie masz opcje zabezpieczenia (ubezpieczenie towaru, proces reklamacyjny itd.), bo w razie zaginięcia lub zniszczenia przedmiotu będziesz mógł ubiegać się o rekompensatę.

Co jeżeli przesyłki wysyłane są zagranicę?

W takim przypadku zwróć uwagę czy kurier, którego wybierasz obsługuje kraje Twoich klientów. Pamiętaj, że nie każda firma dostarcza w wybrany przez Ciebie zakątek świata. Zwróć też uwagę na czas procedur celno-skarbowych (jeżeli wysyłasz paczki poza teren Unii Europejskiej).

Jeżeli chodzi o czas, to nie zawsze jest on zależny od samego kuriera. Natomiast większość firm dostarcza przesyłki zagraniczne już w czasie od 2 do 5 dni roboczych. To pozwoli na ekspresowe obsługiwanie kolejnych klientów, zwiększając możliwości Twojej firmy.

Kurier na Allegro nie musi być najtańszy, ale…

Niekoniecznie wskazane jest, żebyś wybierał najtańszego dostępnego kuriera. Powyższe kwestie dotyczące skuteczności doręczenia, efektywności, wszechstronności i szybkości są najważniejszymi wytycznymi przy współpracy z określonym kurierem. Mimo to, warto zwrócić uwagę na cenę. Jeżeli artykuły, które sprzedajesz są niewielkie, lekkie i możesz wysłać je standardową przesyłką, to warto współpracować z kurierem, który nie nalicza wielkich opłat za usługę.

W ten sposób możesz sporo zaoszczędzić i przeznaczyć pieniądze na inne inwestycje w firmie. Pamiętaj też, że na naszym serwisie dostępna jest usługa zbiorowego generowania etykiety oraz wykorzystywania drukarek termicznych do ich naklejania. Dzięki temu z pewnością zaoszczędzisz bezcenny czas, który z pewnością spożytkujesz inaczej.