Jak wysłać paczkę kurierem UPS


Jak wysłać paczkę kurierem UPS
Jak wysłać paczkę kurierem UPS

Kurierzy UPS, czyli United Parcel Service to międzynarodowa sieć przewozowa i logistyczna, która zapewnia obsługę zamówień od ponad stu lat. Tradycja i powszechna rozpoznawalność marki UPS sprawiają, że jest ona szczególnie popularna również w Europie. Jak wysłać przesyłkę kurierem UPS w Polsce i do jednego z krajów zagranicznych?

Wysyłka paczki UPS nie musi wiązać się z wizytą w przedstawicielstwie tej firmy kurierskiej. Wystarczy zlecić ją przez internet. Kurier UPS, otrzymując zamówienie usługi odbierze przesyłkę w podanym miejscu i zapewni szybki transport paczki lub koperty do adresata.
Ważne, by przesyłka dla UPS była odpowiednio przygotowana – amerykańska firma zwraca szczególną uwagę na to, czy paczka jest zabezpieczona zgodnie z wytycznymi i procedurami. W przypadku towarów, produktów lub rzeczy znajdujących się wewnątrz przesyłki kurierskiej należy użyć sztywnego pudełka z nienaruszonymi klapami. Jeśli używane jest do tego – zgodnie z trendami ekologicznymi – już wykorzystane w przeszłości, należy z kartonu zdjąć wszystkie etykiety i oznaczenia, które nie są aktualne. Ich pozostawienie może wprowadzić w błąd kuriera UPS.
Zgodnie z założeniami UPS, nadanie paczki powinno być również poprzedzone:

  • zawinięciem każdego przedmiotu znajdującego się wewnątrz osobno
  • odpowiednią amortyzacją towarów przewożonych – np. folią bąbelkową

UPS, tak jak inne firmy kurierskie, zaleca, by nie używać do zabezpieczenia paczki sznurka ani papierowych owinięć, a typowej mocnej taśmy dostosowanej do przesyłek.

Zamów kuriera – czyli jak właściwie wybrać odpowiedniego?

Zastanawiając się, jak wysłać paczkę kurierem UPS warto sprawdzić, czy będzie to najkorzystniejsze rozwiązanie. Oferty firm przewozowych mogą się znacząco różnić pod względem ceny usług. Mają na nie wpływ zarówno gabaryty paczki, jej waga jak i np. dzień pobrania czy dodatkowe opcje oczekiwane przez nadawcę i adresata przesyłki.
Samo nadanie paczki UPS jest szybkie i proste – wystarczą do tego zalogowanie na serwis KurJerzy.pl. Wystarczy wpisać wymiary paczki – wysokość, szerokość i głębokość – oraz wagę. W następnym etapie system oczekuje danych adresowych zleceniodawcy i adresata. Na tej podstawie przedstawi, ile będzie kosztowała przesyłka UPS – zrobi to na podstawie bieżącego cennika firmy kurierskiej.

Porównanie firm kurierskich w internecie

System KurJerzy.pl jest platformą do złożenia zamówień kurierskich przez internet, ale umożliwia również porównanie cen operatorów. W ten sposób sprawdzić można który tani kurier danego dnia – i w przypadku danej przesyłki – zaoferuje najkorzystniejszą cenę. System automatycznie analizuje oferty firm kurierskich pod kątem możliwości podjęcia zlecenia oraz przedstawia ich ceny. Jeśli planujesz nadanie paczki UPS, ale chcesz zweryfikować koszt na tle konkurencji, zamów kuriera przez KurJerzy.pl – szczególnie w przypadku zlecenia dużej liczby przesyłek.

Tani kurier – ceny, które mogą zaskoczyć

Warto pamiętać, że ceny kuriera UPS oraz innych firm z tej branży mogą się znacząco różnić. Np. polska przesyłka o wadze 12 kg o wymiarach 30x30x8 cm w przypadku UPS – według analizy na koniec marca 2020 r. – kosztuje 23,6 zł. Na podobnym pułapie kształtuje się wycena konkurencyjna, ale z kolei jedna z polskich marek oferowała tego dnia podjęcie paczki o kilkanaście proc. drożej. Co ciekawe, różnice kosztów różnią się jeszcze bardziej jeśli np. zmienia się waga paczki. W tym przypadku cena UPS bywa tańsza od pozostałych nawet do 20 proc. Wystarczy jednak zdecydować się na wysyłkę paczki niestandardowej – 35-kilogramowej o wymiarach 70x70x25 cm – by zauważyć, że firma kurierska UPS okazuje się jedną z dwóch gotowych do jej podjęcia. Różnica między marką amerykańską a polską sięga ok. 30 proc.
W ten sposób łatwo zauważyć, jak istotne jest przeanalizowanie cennika kuriera przed ostateczną decyzją o złożeniu zlecenia i nadaniu przesyłki. Decydując się na porównanie ceny firm kurierskich masz pewność, że wybór danej marki jest rzeczywiście najkorzystniejszy.