Jak wysłać paczkę kurierem DPD?


Kurier DPD
Kurier DPD

Wysyłka paczki firmą kurierską DPD to szczególnie popularny wybór ze względu na atrakcyjny cennik, szybkie terminu dostaw przesyłek oraz renomę, jaką ma ta marka. Jak złożyć zamówienie na dostawę realizowaną przez kuriera DPD?

Nadanie paczki DPD rozpoczyna się od prawidłowego przygotowania przesyłki dla kuriera. Warto zwrócić uwagę m.in. na listę rzeczy, których DPD nie przewozi – to standardowe zestawienie obejmujące m.in. rośliny i zwierzęta oraz fajerwerki, broń i amunicję. Wśród innych rzeczy, których DPD nie przewozi zalicza m.in. sprzęt i materiały budowlane takie jak betoniarki, taczki, drabiny, kable w rolkach, węże ogrodowe czy siatki ogrodzeniowe. Odmawia również przyjęcia części samochodowych – np. elementów karoserii – oraz okien, drzwi, mebli czy skuterów.

Inne produkty podlegają usłudze kurierskiej, ale należy pamiętać o ograniczeniach gabarytowych – towary o ponadprzeciętnym ciężarze, długości lub szerokości czy innych parametrach powinny być ustalone bezpośrednio z przedstawicielstwem firmy lub biurem obsługi klientów platformy zapewniającej zamówienie kuriera online.

DPD zastrzega obsługę zamówień kurierskich obejmujących towary, których waga nie przekracza 50 kg. Precyzyjnie określa również wymiar produktów – jeśli są one na palecie nie większej niż europaleta, towar nie może wystawać poza jej obrys.

Po umieszczeniu rzeczy w paczce wystarczy jej solidne zabezpieczenie – np. taśmą pakową – oraz umieszczenie etykiety adresowej. Przed ostatecznym zamknięciem przesyłki DPD warto upewnić się, czy produkt wewnątrz jest ulokowany stabilnie i nic nie wpłynie na jego pozycję. Sama etykieta adresowa przesyłki DPD powinna być umieszczona na płaskiej powierzchni opakowania tak, by łatwo ją skanować – umożliwi to m.in. sprawne śledzenie przesyłki w DPD. Jest szczególnie istotne np. podczas wysyłki paczek zagranicznych lub zamówienia towaru ze sklepu internetowego.

Nadanie paczki DPD

Zlecając wysłanie przesyłki DPD warto porównać cenę kuriera względem innych marek. Serwis KurJerzy.pl umożliwia zarówno sprawdzenie, jakie są bieżące cenniki firm kurierskich. To nie tylko analiza kosztów, ale również weryfikacja, jakie marki są gotowe danego dnia podjąć paczkę i dostarczyć we wskazaną lokalizację – w tym przypadku usługi kurierskie DPD świadczone są wyłącznie w relacji Anglia-Polska.
Nadając paczkę w DPD należy zwrócić dużą uwagę na prawidłowe zapakowanie przesyłki oraz staranne wypełnienie danych kontaktowych – jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy firma kurierska dostarcza paczkę do innego kraju. Umieszczenie szczegółowych danych czy np. często pomijanego kodu pocztowego pozwala na przyspieszenie doręczenia przesyłki.

Jak działa serwis KurJerzy.pl

Nadanie paczki w DPD jest proste: wystarczy w serwisie KurJerzy.pl wypełnić pola adresata oraz nadawcy przesyłki. W pierwszym etapie należy również wpisać szacowaną wagę i wymiary paczki – na ich podstawie automat obliczy, jaka będzie cena dostarczenia. To ważna deklaracja w kontekście cennika – nieprawidłowe dane mogą skutkować naliczeniem dodatkowych opłat.
Na podstawie wymiarów i wagi paczki dla DPD, system KurJerzy.pl wskaże jaka będzie cena za usługę kurierską z Anglii do Polski. Wystarczy uruchomić zamówienie kuriera, by opłata za doręczenie paczki została ściągnięta z salda użytkownika. Tani kurier DPD zgłosi się do nadawcy przesyłki – lub miejsca podjęcia paczki – w dniu wskazanym w zamówieniu.

Zamów kuriera przez internet

Złożenie zamówienia na usługi kurierskie DPD przez internet to szereg korzyści. Nie wychodząc z domu lub biura przeprowadzasz całą procedurę zlecenia online: od wygenerowania dokumentacji przez płatność po wskazanie, gdzie i kiedy doręczona zostanie paczka. Automatyzacja zlecenia i zamówienie kuriera przez internet przyspiesza procedurę przekazania paczki – w efekcie wpływa również na szybszy proces obsługi i ostatecznego oddania jej do adresata. Jest również ekonomiczne – tani kurier zamówiony w sieci pozwala ograniczyć koszty doręczenia paczki o kilkadziesiąt proc. w porównaniu do np. ceny typowych paczek pocztowych.