Jak działają weekendowe nadania do Paczkomatów InPost


Paczkomatów InPost
Paczkomatów InPost

Czy można nadawać przesyłki kurierskie w weekend? W niektórych przypadkach jest to możliwe. Tak działają między innymi nadania do Paczkomatów InPost. W jaki sposób wykorzystać tę usługę, do przyspieszonego dostarczenia przesyłki do adresata?

Kurierzy rozszerzają swoje usługi z dwóch względów. Pierwszy, to zapotrzebowanie klienta na odbiór przesyłek również w weekendy. Osoby korzystające z weekendowych nadań pracują często w nieregularnym czasie, działając również w sobotę i niedzielę. Drugi powód, to czas pandemii. Przesyłki w weekend pomagają rozładować duży ruch w branży i stabilizują okres dostaw na dotychczasowym poziomie. Głównie z tych powodów możemy korzystać z Paczkomatów InPost także w weekendy.

Kto może korzystać z Paczkomatów InPost w weekend?

Jedna z największych firm kurierskich zdecydowała na weekendową pracę ze względu na wzmożone zainteresowania wysyłkami z powodu pandemii, okresowych przecen i promocji, a także – tradycyjnie – Świąt Bożego Narodzenia.

Z usługi będą mogli skorzystać wszyscy, którzy swoją przesyłkę nadadzą w sobotę, do godziny 13:00. W takim przypadku kurier odbierze ją bezpośrednio z miejsca, które wybierzesz, możesz dostarczyć ją do punktu InPost, albo zostawić w Paczkomacie. Niezależnie od wybranego sposobu, pracownicy firmy odbiorą zlecenie jeszcze w weekend – w sobotę, albo w niedzielę.

Nadanie przesyłki do Paczkomatu w weekend – jak to zrobić?

Jeżeli chcesz skorzystać z usług Paczkomatów InPost, powinieneś najpierw rozpocząć proces zamówienia przesyłki. Paczka w weekend obowiązuje – jak pisaliśmy wyżej – w soboty, do 13:00. Później Twoja przesyłka zostanie odebrana w dniu roboczym.

Wejdź w zamówienia przesyłki i tradycyjnie wypełnij dane. Otrzymasz list przewozowy, który musisz nakleić na przedmiot nadania. Następnie udaj się do wskazanego w systemie Paczkomatu, by zostawić przesyłkę. Kurier odbierze ją jeszcze w weekend, a zlecenie zostanie dostarczone w ciągu najbliższych 48 godzin.

InPost podkreśla, że odbiory przesyłek realizowane są w soboty w godzinach 8:00 – 12:00, 12:00 – 16:00 oraz w niedzielę od godziny 8:00 do godziny 13:00.

Dla kogo jest ta usługa?

Kiedy powinieneś skorzystać z nadania do Paczkomatów InPost w weekend? Usługa rozszerzonego odbioru przesyłek będzie dla Ciebie korzystna, jeżeli nie pracujesz od poniedziałku do piątku, albo nie miałeś wcześniej czasu na nadanie. To również sposób dla nagłych wysyłek, albo osób, które mają dużo paczek przez okres świąteczny i potrzebują regularnych – również weekendowych – odbiorów.

Z usługi mogą z powodzeniem korzystać też… zapominalscy. W wielu przypadkach, nadmiar obowiązków może sprawić, że po prostu zapomnisz nadać przesyłki. Nie musisz już czekać do poniedziałku, żeby naprawić swój błąd. Błyskawicznie będziesz mógł wygenerować etykietę i nadać przesyłkę do Paczkomatu firmy InPost, albo korzystając z możliwości bezpośredniego odbioru kuriera w Twoim mieszkaniu lub firmie.