Grupa Raben świętuje 25-lecie w Polsce


Grupa Raben świętuje 25-lecie w Polsce
Grupa Raben świętuje 25-lecie w Polsce

Grupa Raben świętuje 25-lecie w Polsce

Z przeprowadzonych przez agencję TNS badań wynika, że Polacy chętnie korzystają z usług firm rodzinnych. Uważają je za autentyczne, bliskie i wiarygodne. Ponadto, takie przedsiębiorstwa postrzegane są jako te, które dbają o pracowników. Firmy rodzinne odznaczają się długą tradycją oraz dbałością o dobry wizerunek. W końcu wszystkie podejmowane działania sygnowane są rodowym nazwiskiem. To zobowiązuje.

Grupa Raben 1 kwietnia 2016 roku  obchodziła rocznicę 25-lecia istnienia na polskim rynku. Równocześnie, świętowała również jubileusz w Europie, gdzie może pochwalić się obecnością już od 85 lat. Jest czego pozazdrościć.

Firma Raben działa od 1931 roku, kiedy to ojciec obecnego prezesa, w latach 60-siątych zaczął rozwijać transport tekstylny z i do Polski. Ewald Raben rozpoczął pracę jako kierowca w rodzinnym przedsiębiorstwie w latach 80-siątych. Dzięki temu mógł w tym czasie lepiej poznać Polskę. Tak go urzekła, że w 1990 roku postanowił przyjechać do kraju nad Wisłą i otworzyć tu oddział rodzinnej firmy. Był wtedy studentem pierwszego roku na wydziale transportu. Ze wspomnień wynika, że w tym czasie kupił mapę Polski i zaznaczył 12 punktów, które miały symbolizować oddziały firmy mające powstać w różnych częściach naszego kraju.

Początkowo siedziba firmy znajdowała się w Baranowie pod Poznaniem. Pracowało w niej 12 osób, a do dyspozycji był zaledwie jeden magazyn wynajmowany od Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu. W 1993 roku firma rozpoczęła budowę swojego własnego magazynu, powstał on w Gąbkach pod Poznaniem.

Obecnie Grupa Raben posiada 50 oddziałów na terenie całej Polski, w których zatrudnionych jest 4700 pracowników. Firma dąży do tego, aby zostać liderem wszędzie tam, gdzie jest obecna. Mają jej w tym pomóc zatrudniane osoby. Klienci Grup Raben mogą korzystać z 500 000 m2 nowoczesnych powierzchni magazynowych. W Europie flota marki posiada już ok. 6500 pojazdów i stale się powiększa. Tylko w tamtym roku firma zakupiła 100 niskoemisyjnych ciężarówek marki Mercedes, spełniających surową normę środowiskową EURO6.

Ewald Raben, Prezes Grupy Raben podkreśla, że tegoroczny jubileusz jest idealnym momentem na refleksje i wspomnienia. Wspomniał, że nadal współpracują z nim osoby, które rozkręcały z nim biznes w Polsce ćwierć wieku temu. Dużą rolę w rozwoju firmy, zdaniem prezesa, odegrali również nowi pracownicy, którzy posiadają niesamowitą pasję. Po prostu kochają to co robią, przez co wkładają w swoje obowiązki całe serce. Prezes podkreślił, że jego największym sukcesem jest to, że udało mu się zgromadzić wokół siebie tak świetną ekipę, która pracuje na osiągnięcia marki Raben.

Ewald Raben, CEO Grupy Raben, ma również świadomość, że każda podejmowana przez niego decyzja jest na wagę złota. Obecnie ręczy nie tylko swoim nazwiskiem, ale również reputacją trzech pokoleń swojej rodziny. W końcu jest jedynie jednym z zarządzających w długiej tradycji firmy, a to jeszcze nie koniec działalności, która w przyszłości może przynieść jeszcze więcej sukcesów i gratyfikacji.

Wyceń przesyłki paletowe Raben

Źródło: Raben