Firma Pocztex


Pocztex
Pocztex

Firma Pocztex

Firma Pocztex zajmująca się przesyłkami kurierskimi należy do Poczty Polskiej. Historia poczty sięga XVI wieku, kiedy to Zygmunt August utworzył Pocztę Królewską. Pierwsze połączenie przebiegało między Krakowem i Wenecją, jego droga prowadziła przez Wiedeń. Aktualnie sieć ta jest znacznie większa i nie ma żadnych przeszkód, by przesyłki listowe oraz paczki pocztowe dotarły w każde miejsce na świecie.

Oferowane usługi

W ofercie firmy Pocztex każdy znajdzie coś dla siebie. Ze względu na indywidualne potrzeby mamy możliwość wyboru najdogodniejszego, gwarantowanego terminu doręczenia przesyłki:

  • Pocztex Kurier 48 – przesyłki doręczane są najpóźniej w drugim dniu po dniu nadania.
  • Pocztex Ekspres 24 – przesyłki doręczane są następnego dnia po nadaniu.
  • Pocztex Kurier Miejski – dostawa do 3-4 godzin na ograniczonym terenie.
  • Pocztex Kurier Krajowy – doręczenie następuje w tym samym dniu co nadanie.
  • Pocztex Kurier Bezpośredni (warunki doręczenia ustalane są indywidualnie).

Przesyłki kurierskie Pocztex zostały uruchomione w 1997 roku. Firma postawiła na szybkie i terminowe usługi świadczone w systemie „od drzwi do drzwi”. Usługi oferowane są zarówno dla przedsiębiorców jak i osób prywatnych na terenie Polski. W obrocie krajowym takie przesyłki mogą zawierać: dokumenty, korespondencję, próbki towarów, towary, upominki. Firma Pocztex oferuje również wiele form płatności za usługi (gotówkowe, bezgotówkowe). Udostępnia narzędzia elektroniczne ułatwiające korzystanie z jej usług (np. śledzenie przesyłki). Stworzył aplikację mobilną Envelo przeznaczoną m.in. do zamawiania kuriera poprzez urządzenia z systemem Android, Windows Phone oraz iOS. Wśród opcji dodatkowych można wymienić powiadomienie odbiorcy SMS-em lub e-mailem o nadaniu przesyłki oraz ubezpieczenie w cenie do 1000 zł. W miastach do 100 tysięcy mieszkańców istnieje oferta dostarczenia przesyłki do godziny 8 rano. Czas zwrotu kwoty pobrania za doręczony do klienta towar wynosi około trzech dni. W 2015 roku uruchomiono możliwość obioru przesyłek Pocztex na stacjach paliw PKN ORLEN.

Źródło: Pocztex