DHL w Niemczech wprowadza podwyżki cen


Firmy kurierskie
Firmy kurierskie

DHL w Niemczech wprowadza podwyżki, które obejmują wszystkie usługi kurierskie dla prywatnych klientów. Ceny przesyłek krajowych to wzrost średnio o 3 proc. Ile teraz będą kosztować przesyłki w Niemczech dostarczane przez DHL?

Podwyżki jakie DHL wprowadza za zachodnią granicą od stycznia 2020 r. nie są więc szokująco wysokie, ale wyraźnie sygnalizują trend rynkowy. Usługi kurierskie są coraz ważniejsze w kontekście e-commerce – w efekcie za lepszą jakość dostawy czas zapłacić więcej. W sytuacji, gdy klienci oczekują szybkiej i niezawodnej dostawy, firmy kurierskie wydłużają godziny pracy, wprowadzają nowe technologie czy poszerzają sztab osób odpowiedzialnych za dostawy przesyłek.

Ceny paczek obsługiwanych przez DHL w 2020 r.

M.in. z takich powodów wynikają podwyżki, które w Niemczech wprowadza DHL. Cennik w euro poszczególnych typów przesyłek od nowego roku to:

  • 3,79 – DHL S (cena bez zmian; dotychczas: 3,79 euro)
  • 4,79 – DHL M (dotychczas: 4,50)
  • 5,49 – DHL do 2 kg (dotychczas: 4,99)
  • 7,49 – DHL do 5 kg (cena bez zmian; dotychczas: 7,49)
  • 10,49 – DHL do 10 kg (dotychczas: 9,49)
  • 18,49 – DHL do 31,5 kg (dotychczas: 16,49)
  • 6,99 – DHL paczka+ (dotychczas 5,99).

DHL: podwyżki cen w Niemczech to efekt inwestycji

Niemiecki koncern tłumaczy, że wyższe ceny przesyłek kurierskich w Niemczech to efekt rosnących kosztów personelu oraz obsługi transportowej. DHL szykuje się m.in. do bardzo dużych inwestycji. Zakłada, że do 2021 r. zainwestuje ok. 150 mln euro w powiększenie zasobów ludzkich oraz nowoczesne sortownie i stacje do pakowania przesyłek. Chce również jeszcze bardziej skoncentrować swoje usługi kurierskie dla sklepów internetowych.
Ruch, na który zdecydował się DHL nie jest zaskoczeniem dla rynku. Inne firmy kurierskie zapewniające dostawy przesyłek do Niemiec oraz z Niemiec np. do Polski – to chociażby Hermes czy DPD – już wcześniej wprowadziły podwyżki cen. DHL przed podobnym ruchem bronił się bardzo długo. Dotychczasowe ceny pozostawały niezmienne od 2017 r. – od tego czasu DHL w Niemczech nie wprowadzał podwyżek dla klientów prywatnych. Warto zauważyć, że sektor biznesowy – np. sklepy internetowe – otrzymały podwyżki od DHL już jesienią 2019 r.

Jak zaoszczędzić na przesyłkach do Niemiec?

Mimo podwyżek cen firmy kurierskie oferujące dostawy paczek do Niemiec aktywnie konkurują na rynku zleceń. Presja cenowa to niezmiennie ważny czynnik wyboru – klienci szukają niskich kosztów i szybkiej realizacji zleceń. Porównanie aktualnych ofert na dostawy przesyłek do Niemiec – i w samych Niemczech – zapewnia serwis KurJerzy.pl. Sprawdź obecne ceny DPD czy DHL w polu wyszukiwania, aby sprawdzić która z firm kurierskich doręczy paczki najkorzystniej.