Centra logistyczne DHL najbezpieczniejsze w Polsce


Centra logistyczne DHL
Centra logistyczne DHL

Centra logistyczne DHL są w pełni zgodne ze standardami TAPA. Firma przewozowa od wiosny 2019 r. szczyci się największą liczbą certyfikowanych obiektów. Bezpieczeństwo w branży transportowej i kurierskiej nie może ograniczać się wyłącznie do samego przewozu. Obejmować musi także przechowanie towaru na czas sortowania. Ważna jest też gwarancja bezinwazyjnego dowozu paczki czy dopracowane procedury pracownicze – ten aspekt podkreśla DHL Express w Polsce. Centra logistyczne DHL w Polsce otrzymały najwyższy stopień zabezpieczeń według kategoryzacji TAPA. Co oznacza to w praktyce?

TAPA a zabezpieczenie przesyłek

Transported Assets Protection Assocaction jest stowarzyszeniem zrzeszającym firmy logistyczne, które specjalizują się w przewozie towarów wartościowych. TAPA wprowadziła system certyfikacji weryfikujący stopień zabezpieczeń poszczególnych obiektów operacyjnych. FSR – Facility Security Requirements – potwierdza wysoki stopień przygotowania budynku pod kątem bezpieczeństwa. Standard opracowany jest przez niezależnych specjalistów: obejmuje zarówno infrastrukturę magazynów jak i zastosowanych rozwiązań technicznych oraz procedur. Kwestia bezpieczeństwa obejmuje zarówno samą ochronę wartościowych przesyłek jak i pracowników firmy.

Wrocław ze standardem TAPA

Centra logistyczne DHL regularnie poddawane są audytom weryfikującym ich stan. Dotychczas ta firma kurierska miała sześć lokalizacji z najwyższym stopniem zabezpieczeń. Obejmowały one centra logistyczne DHL w Toruniu, Lublinie, Rzeszowie, Katowicach, Łodzi i Warszawie. Teraz do listy dołączył Wrocław. Centrum logistyczne DHL na Dolnym Śląsku otrzymało certyfikat TAPA A. Pod tym względem firma jest liderem polskiego rynku przewozowego.

Centra logistyczne DHL w Polsce

DHL jest jedną z największych firm transportowych i kurierskich na świecie. W ofercie serwisu KurJerzy.pl zapewnia krajowe przesyłki paczkowe oraz paletowe. Oferta DHL obejmuje dostawę paczek ekspresowych drogą lądową, lotniczą i morską. Co ciekawe, wysokie standardy bezpieczeństwa DHL w Polsce idą z rozwiązaniami innowacyjnymi w sektorze e-commerce. W 2018 r. DHL Parcel Polska została wyróżniona za wysoką jakość systemem zarządzania przez kapitułę nagród Godło Najwyższa Jakość – największego programu projakościowego w Polsce. Oferta DHL dla sklepów internetowych obejmuje m.in: systemy integracji IT aplikację do nadań system sieci DHL Parcel. DHL oferuje również powszechnie doceniane rozwiązania e-commerce:

  • powiadomienia o statusie przesyłki,
  • śledzenie przesyłki
  • systemy przekierowania paczki,
  • opcję doręczeń do sąsiadów czy opcję doręczenia przesyłki kurierskiej wieczorem.