Aplikacja do Paczkomatów poprowadzi do przesyłki krok po kroku


Aplikacja do Paczkomatów
Aplikacja do Paczkomatów

Nawigacja do określonego Paczkomatu, powiadomienia wraz ze zbliżeniem się do urządzenia czy szybsze generowanie kodów QR – to część z innowacji, jakie wprowadza InPost. Przesyłki kurierskie do Paczkomatów będą jeszcze bardziej zinformatyzowane.

To efekt aplikacji, jaką właściciel tej marki, InPost, uruchomił dla urządzeń mobilnych. Działa zarówno na systemach iOS jak i Androida. Aplikacja do Paczkomatów jest oczywiście bezpłatna. Ma zapewnić lepszą kontrolę nad przesyłkami – przede wszystkim w kontekście śledzenia paczek i geolokalizacji poszczególnych Paczkomatów.
Aplikacja do Paczkomatów idzie przede wszystkim w kierunku intuicyjności. Twórcy postawili na szybkość i łatwość obsługi zleceń kurierskich. Stąd m.in. system powiadomień dotyczących zmian statusów paczek oraz informacji, gdy użytkownik zbliża się do Paczkomatu, w którym znajduje się przesyłka. InPost zapewnia też możliwość wyszukania sieciowego urządzenia w najbliższej okolicy. Duży nacisk położył na nawigowanie i ogólnie rozumiany UX – ma być szybciej, łatwiej i bardziej intuicyjnie. Stąd łatwy mechanizm generowania kodów QR czy archiwizowanie danych o przesyłkach bezpośrednio w aplikacji. Dodatkowo, smartfon umożliwi zapłatę za paczki pobraniowe. Przesyłki będą śledzone np. własnych nazw nadawanych przez użytkownika. Paczkomaty idą więc w kierunku personalizacji i łatwości obsługi z poziomu smartfona.

Bankomat czy Paczkomat?

Rozwój aplikacji mobilnej może być też traktowany jak krok ku rozwojowi nowego sektora – usług finansowych. Stąd zaangażowanie Paczkomatów m.in. w rozwój projektu płatności za pobraniem podczas odbioru przesyłek bezpośrednio z urządzeń. Te swoiste bankopaczkomaty to efekt współpracy InPost z siecią Planet Cash. Fuzja daje spore możliwości. Paczkomaty to sieć 4,5 tys. urządzeń. Planet Cash dysponuje 3 tys. bankomatów i ok. 700 wpłatomatami. Aplikacja do Paczkomatów w przyszłości może posłużyć do np. szybkich płatności za przesyłki.

Paczkomaty w serwisie KurJerzy.pl

Oferta sieci Paczkomatów znajduje się od 2019 r. w ofercie serwisu KurJerzy.pl. InPost zapewnia szczególnie atrakcyjne warunki w kontekście niewielkich przesyłek, których cennik bywa nawet o kilkadziesiąt proc. niższy niż w przypadku cen, jakie proponują typowe firmy kurierskie. Aby dokonać porównania cen wystarczy wejść w panel złożenia zamówienia i sprecyzować szczegóły – m.in. wymiary przesyłki.