Wysyłka UPS do Wielkiej Brytanii znów możliwa – sprawdź szczegóły!


Wysyłka UPS do Wielkiej Brytanii

Po chaosie związanym z Brexitem powoli wraca normalność. Jednym z symptomów tego pozytywnego stanu jest wysyłka UPS do Wielkiej Brytanii, możliwa za pośrednictwem naszego serwisu. Poznaj wszelkie kwestie związane z tym udogodnieniem oraz przeczytaj w jaki sposób skutecznie przesłać rzecz na Wyspy Brytyjskie.

Wysyłka UPS do Wielkiej Brytanii była zawieszona przez dwa miesiące. Usilne starania i reorganizacja sprawiły, że znów możemy cieszyć się tą usługą, świadczoną na tak dużym poziomie jak przed wyjściem Królestwa Brytyjskiego z ram wspólnoty europejskiej.

Jakie możliwości daje nam wysyłka UPS do Wielkiej Brytanii?

Wysyłka UPS do Wielkiej Brytanii otwiera spore możliwości dla wielu grup korzystających z usług kurierskich. Po pierwsze, to świetna wiadomość dla przedsiębiorców. UPS sprawnie obsługuje przesyłanie różnego rodzaju paczek pomiędzy Polską i Wielką Brytanią, dzięki czemu ułatwia handel. Zwiększy to nasze możliwości sprzedaży, ale nie tylko. Przedsiębiorcy będą mogli szybciej sprowadzać określony towary z Wysp Brytyjskich. Wszystko skuteczną drogą, bez obaw o terminowość dotarcia takich przesyłek czy kwestie związane z ubezpieczeniem i gwarancją.

Jednak wysyłka UPS to nie tylko sprawy firmowe. To również droga dla osób prywatnych. Ułatwi ona wymianę dóbr między Polakami na Wyspach i tymi mieszkającymi w Polsce (a pamiętajmy, że na terenie Wielkiej Brytanii nadal pracuje wielu naszych rodaków). Co więcej zbliżające się święta Wielkiej Nocy to okazja do przesłania licznych upominków, które powinny dotrzeć dzięki UPS na czas.

Pamiętajmy, że obłożenie kurierów w czasie świąt jest naprawdę duże i musimy liczyć się z opóźnieniami.

Jakie wymagania musi spełnić odbiorca i nadawca?

Przy zamawianiu przesyłek do i z Wielkiej Brytanii za pomocą kuriera UPS trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Są one związane z wyjściem tego kraju z Unii Europejskiej. Otóż przesyłka powyżej wartości 39GBP musi przejść odprawę celną. To na pewno opóźni czas dotarcia jej do kraju, więc weźmy to pod uwagę planując zakup lub wysyłkę.

Odprawa celna może (ale nie musi!) wiązać się z pewnymi opłatami. Otóż niekiedy odbiorca jest zobowiązany do wniesienia opłaty celno-podatkowej (w tym między innymi cła i VATu). Kwestie te reguluje prawo podatkowe. Przykładowo, jeżeli jako przedsiębiorcy sprzedajemy towar na Wyspy Brytyjskie o wartości do 135 GBP, to Odbiorca VAT wnosi do tamtejszego urzędu skarbowego. W przypadku bezpłatnych próbek lub przedmiotów poniżej 39 GBP, nie ma obowiązku celno-podatkowego.

A jak wygląda sprawa w przypadku osób fizycznych? W przypadku prezentów lub innych przedmiotów, których wartość wynosi maksymalnie 39 GBP podatków wnosić nie musimy. W przypadku towarów powyżej 135 GBP trzeba takowy zarejestrować i podać kwotę przewozu w złotówkach.

Obowiązków jest więcej

To jednak nie wszystkie obowiązki jakie spadają na wysyłającego. Koniecznie musimy podać szczegółowe dane przesyłki, w tym materiał wykonania przedmiotu, jego ilość, cenę jednej sztuki (i walutę), a także kraj pochodzenia. Zarówno firmy jak i osoby prywatne mają obowiązek podać kod taryfy celnej (który można znaleźć w bazie ISZTAR).

Przedsiębiorcy mają jeszcze inne zobowiązania. Jeżeli towar nie przekracza 135GB, to obowiązkowo będziemy musieli podać numer VAT nadany w UK i nasz numer EORI (czyli numer identyfikacji celnej). Gdy kwota jest już wyższa, wtedy pojawia się obowiązek podania naszego numeru NIP, REGON, EORI, ale także numer EORI odbiorcy jeżeli ten też jest firmą.

Ciekawą opcją, z której możemy skorzystać jest wygenerowanie dokumentu IE599 umożliwiającego np. rozliczenie 0% VAT na fakturze sprzedaży.

Poza tym oczywiście koniecznie musimy podać też wszelkie inne dane nadawcy i odbiorcy. Dokładnie tak jak przy standardowych przesyłkach krajowych i międzynarodowych.

Jakie przesyłki możemy wysyłać UPS do Wielkiej Brytanii?

UPS umożliwia wysyłkę przesyłek nie cięższych niż 70 kilogramów. Ograniczone są też wymiary przesyłki. Jeżeli chcesz sprawdzić czy Twoja przesyłka zostanie dostarczona przez kuriera, sprawdź nasz formularz dostępny na stronie internetowej.

Warto skorzystać z opcji nadania przesyłki kurierem UPS za pośrednictwem naszej strony internetowej. To jedna z najwygodniejszych aktualnie form dotarcia przedmiotu na Wyspy Brytyjskie. Mamy nadzieję, że w miarę upływu czasu proces dostarczenia przesyłek jeszcze się usprawni, a co za tym idzie – czas dostarczenia i cała procedura będzie ekspresowa.