Kurier UPS i dopłaty w szczycie paczkowym – od kiedy obowiązują i jaka jest ich wartość? Sprawdź!


Kurier UPS
Kurier UPS

Okres przedświąteczny coraz bliżej, a wraz z nim, ilość przesyłek kurierskich zaczyna rosnąć. Wiele z nich to przesyłki niestandardowe i duże paczki. Firmy kurierskie kładą nacisk na to, aby efektywność przewozu była na jak najwyższym poziomie dlatego przewoźnik UPS, jak co roku decyduje się ograniczyć wysyłkę tego typu paczek. Dzięki temu, nawet w tym trudnym okresie zamierza sprostać oczekiwaniom Klientów i doręczać przesyłki na czas.

Dlaczego kurier UPS wprowadza takie opłaty?

Przesyłki niestandardowe i te, które spełniają kryteria dużych paczek utrudniają pracę firm kurierskich z racji swoich gabarytów i niestandardowych kształtów. Wymagają również ręcznego sortowania. Dlatego też jak co roku firma UPS wprowadza dla nich dodatkowe opłaty.

Jaka będzie wysokość opłat?

Firma UPS będzie stosowała wspomnianą opłatę jako dodatkową do aktualnie istniejących. Kurier podkreśla, że nowe dopłaty będą obowiązywały na duże paczki oraz paczki, które będą wymagały dodatkowej obsługi (tzw. niestandardy).

Dopłaty sezonowe od 01 października do 14 stycznia 2024

Poniżej przedstawiamy zestawienie dla naszego kraju.

Przesyłka niestandardowa [?] cena + 20 zł netto
Duża paczka [?] cena + 298,1 zł netto

Przesyłki jakich dotyczą wspomniane opłaty

Opłata za dodatkową obsługę (tzw. niestandard)

• Dowolnego artykułu umieszczonego w zewnętrznym opakowaniu wysyłkowym, wykonanego z metalu lub z drewna.
• Przedmiotu w kształcie walca, taki jak beczka, wiadro lub opona, który nie znajduje się w całości w opakowaniu wysyłkowym wykonanym z tektury falistej.
• Każdej paczki, której najdłuższy bok przekracza długość 100 cm lub której drugi dłuższy bok przekracza 76 cm.
• Paczki, której rzeczywista waga przekracza 25 kg (dla przesyłek krajowych i eksportowych) oraz 32 kg (dla przesyłek importowych).

Firma UPS zastrzega sobie także prawo do zastosowania opłaty za dodatkową obsługę do każdej paczki, która według jej uznania wymaga takiej obsługi. Ze względu na dodatkową obsługę oraz potencjalne opóźnienia w realizacji takich przesyłek, firma UPS nie udziela na nie gwarancji zwrotu pieniędzy. Firma UPS nie zwraca zatem kosztów wysyłki, jeśli przesyłki wymagające dodatkowej obsługi nie zostaną doręczone w terminie zwykle przewidzianym dla danej przesyłki.

Opłata dodatkowa za dużą paczkę

Dana paczka jest traktowana jako “Duża paczka”, kiedy jej długość oraz obwód [obwód = (2 x szerokość) + (2 x wysokość)] łącznie przekraczają 300 cm, ale nie przekraczają maksymalnego rozmiaru UPS, czyli 400 cm. W przypadku dużej paczki firma UPS stosuje minimalną wagę podlegającą opłacie wynoszącą 40 kg. Ponadto zostanie zastosowana opłata dodatkowa za dużą paczkę.

Szukaj alternatywy i bądź wyrozumiały

Firma kurierska UPS będzie chciała zwiększyć swoją efektywność w czasie przedświątecznym. Kurier UPS działa właśnie w taki sposób. Wspomniane wyżej opłaty dodatkowe nie są zależne od naszego serwisu i nie mamy na nie żadnego wpływu. Chcąc uniknąć wspomnianych opłat, poszukaj innego operatora na naszym portalu.

O tym jak dobrać kuriera do swoich potrzeb, przeczytasz w tekście Tani kurier dla klienta biznesowego – jakiego wybrać?.