Tani kurier dla klienta biznesowego – jakiego wybrać?


Tani kurier
Tani kurier

Dostawy biznesowe stawiają przed kurierami sporo wymagań. Interesuje cię tani kurier, który skutecznie i bezpiecznie doręczy twoje przesyłki firmowe? Sprawdź, w jaki sposób wybrać odpowiedniego partnera!
Czym w ogóle jest tani kurier dla biznesu? To nie tylko firma umożliwiająca przewóz paczki o niskiej cenie. Dobry i niedrogi kurier powinien zaoferować ci również szereg rabatów na niestandardowe przesyłki czy ulgę za hurtową współpracę.

Tani kurier to zawsze dobry kurier?

Nie zawsze powinieneś kierować się wyłącznie ceną. Tani nie oznacza tu najtańszy. Jeżeli chcesz wypracować odpowiednią linię współpracy, to postaw na sprawdzonego przewoźnika. Skonsultuj się innymi przedsiębiorstwami, które korzystają z usług tego kuriera.

Uważaj jednocześnie na firmy, które zaniżają cenę paczek standardowych. Może okazać się, że przy podpisaniu umowy współpracy długofalowej kwota jaką będziesz musiał zapłacić ostatecznie będzie dużo wyższa. Wszystko np. przez ukryte opłaty czy stawki za niestandardowe opakowania.

Korzystaj też z ewentualnego ubezpieczenia paczki i sprawdź jak zabezpiecza się kurier. Możesz mieć wyłączenia dotyczące pewnych towarów czy wymiarów palet. Niekiedy przesyłka może zostać nieprzyjęta do przekazania, a ty i tak zostaniesz obciążony kosztem usługi.

Jakiego wybrać kuriera?

Przede wszystkim, zamów kuriera, który odpowiada twoim wymaganiom przewozowym. Firma powinna umożliwiać bezproblemowy odbiór i dostarczenie przesyłki w określonych przez ciebie wymiarach. Dobierając kuriera określ swoje potrzeby. Jeżeli handlujesz częściami samochodowymi, to bardzo możliwe, że będziesz potrzebował przewoźnika mającego w ofercie dobre ubezpieczenie paczek i ochronę wrażliwych towarów (np. szyby czy części zawieszenia).

W przypadku mniejszych paczek (np. w takich branżach jak książki czy dekoracje) dużą wagę stanowią też wysyłki hurtowe. Najpewniej będziesz przekazywał sporą liczbę przesyłek i chcesz otrzymać niższą ofertę niż klient detaliczny.

W biznesie liczy się też skuteczność i punktualność. Jeżeli firma ma opinię „spóźnialskiej” to unikaj jej jak ognia. Klienci będą ciebie obarczać ewentualnymi opóźnieniami i to właśnie na twoje konto spadnie słaba jakość usług kurierskich. Musisz przygotować się też na możliwość zgubienia paczki. Warto, żeby kurier był dobrze ubezpieczony na taką ewentualność.

Jak znaleźć taniego kuriera?

O ile w przypadku klientów indywidualnych znalezienie taniego kuriera może być proste, to już partnerzy biznesowi mogą się pogubić. Niekiedy trudno jest znaleźć czas na oszacowanie swoich potrzeb, a przeglądanie ofert wszystkich firm, na każdej stronie osobno może być czasochłonne i męczące.

Wybierając taniego kuriera biznesowego, powinieneś podeprzeć się serwisem kurierzy.pl. Znajdziesz u nas ofertę sprawdzonych firm, działających od wielu lat w branży kurierskiej. Każdy kurier, który z nami współpracuje ma bardzo wszechstronne możliwości i elastycznie dostosuje się do potrzeb klienta biznesowego.

Co więcej, zamawiając przez serwis pośredniczący masz dostęp do większej liczby firm i nie związujesz się z jedną. To da ci możliwość znalezienia najkorzystniejszej oferty w każdym przypadku. Dzięki KurJerzy.pl paczkę zamówisz bardzo szybko, a dodatkowo będzie to dla ciebie bardzo proste.

Umożliwiamy ci również możliwość stałego śledzenia przesyłek. Taka możliwość będzie korzystna dla klientów, których na bieżąco będziesz mógł informować o statusie paczek i ewentualnej dacie dotarcia przesyłki pod drzwi.

Zamów kuriera i bądź spokojny

Rynek usług kurierskich rozwija się dynamicznie, wraz z coraz większym rynkiem handlu przez Internet. Ten biznes wymaga elastycznego podejścia do każdego klienta. Np. w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw odciążenie z obowiązku kontrolowania przesyłki jest bardzo komfortowe.

Pamiętaj, że zamawiając kuriera dla twoich usług biznesowych musisz być wszystkiego pewien. Znajdź firmę, która odbierze wskazane paczki z dokładnej lokalizacji i dostarczy punktualnie pod wskazane drzwi. Niekiedy możesz również rozszerzyć współpracę na odbiór twoich przesyłek z innego miejsca i przekazanie tobie.

Dobry kurier powinien dostosować się do twoich potrzeb i zapewnić ci komfortową pracę. W cenie powinna zawarta być kompleksowa obsługa przewozu paczek. Tani kurier oznacza więc skuteczną firmę, która punktualnie i skutecznie dostarczy przesyłkę, jest elastyczna, ma duże możliwości przewozowe i nie zabierze ci za to wszystkich oszczędności.