Kurier UPS i dopłaty w szczycie paczkowym – kiedy i w jakiej wysokości? Sprawdź!


Kurier UPS
Kurier UPS

Wielkimi krokami zbliża się okres przedświąteczny, a co za tym idzie, obłożenie kurierów przesyłkami zaczyna rosnąć. W transporcie pojawia się również coraz więcej przesyłek niestandardowych i duże paczki. Firmy kurierskie dbają o to, aby efektywność przewozu była na jak najwyższym poziomie.
Kurier UPS chce ograniczyć nadawanie tego rodzaju przesyłek.

Kurier UPS to jeden z największych przewoźników na świecie. W najbliższym czasie zwiększy ilość transportowanych przesyłek, a firmy kurierskie chcą nawet w tym trudnym okresie sprostać oczekiwaniom Klientów i doręczać przesyłki na czas.

Dlaczego kurier UPS wprowadza takie opłaty?

Z racji tego, że niestandardowe i duże paczki zajmują sporo miejsca na samochodach kurierów i tym samym ograniczają ilość pozostałych przesyłek, firma UPS również w tym roku wprowadza dla nich dodatkowe opłaty.

Jaka będzie wysokość opłat?

Firma UPS będzie stosowała wspomnianą opłatę jako dodatkową do aktualnie istniejących. Kurier podkreśla, że nowe dopłaty będą obowiązywały na duże paczki, paczki przekraczające obowiązujące limity oraz paczki, które będą wymagały dodatkowej obsługi (tzw. niestandardy).

Dopłaty sezonowe od 02 października do 14 stycznia 2023

Poniżej przedstawiamy zestawienie dla naszego kraju.

Przesyłka niestandardowa [?] cena + 20 zł netto
Duża paczka [?] cena + 283,90 zł netto
Przekroczenie wymiarów [?] cena + 1365 zł netto

Jakie przesyłki będą objęte opłatą?

Opłata za dodatkową obsługę (tzw. niestandard)

• Dowolnego artykułu umieszczonego w zewnętrznym opakowaniu wysyłkowym, wykonanego z metalu lub z drewna.
• Przedmiotu w kształcie walca, taki jak beczka, wiadro lub opona, który nie znajduje się w całości w opakowaniu wysyłkowym wykonanym z tektury falistej.• Każdej paczki, której najdłuższy bok przekracza długość 100 cm lub której drugi dłuższy bok przekracza 76 cm.
• Dowolnej paczki, której rzeczywista waga przekracza 32 kg.
• Każdej paczki w przesyłce, której średnia waga przekracza 32 kg i dla której nie podano szczegółowych wag poszczególnych paczek na dokumencie źródłowym lub w automatycznym systemie wysyłkowym UPS. Firma UPS zastrzega sobie także prawo do zastosowanie opłaty za dodatkową obsługę do każdej paczki, która według jej uznania wymaga takiej obsługi.Ze względu na dodatkową obsługę wymaganą z naszej stronie oraz późniejsze potencjalne opóźnienia w realizacji takich przesyłek, firma UPS nie udziela na nie gwarancji zwrotu pieniędzy. Firma UPS nie zwraca zatem kosztów wysyłki, jeśli przesyłki wymagające dodatkowej obsługi nie zostaną doręczone w terminie zwykle przewidzianym dla danej przesyłki

Opłata dodatkowa za dużą paczkę

Dana paczka jest traktowana jako “Duża paczka”, kiedy jej długość oraz obwód [obwód = (2 x szerokość) + (2 x wysokość)] łącznie przekraczają 300 cm, ale nie przekraczają maksymalnego rozmiaru UPS, czyli 400 cm. W przypadku dużej paczki stosowana jest minimalna waga podlegająca opłacie wynosząca 40 kg. Ponadto zostanie zastosowana opłata dodatkowa za dużą paczkę.

Rozmiary przekraczające dozwolone limity

Paczki, których waga rzeczywista przekracza 70 kg lub też są dłuższe niż 274 cm, lub przekraczają 400 cm w połączeniu długości i obwodu [obwód = (2 x szerokość) + (2 x wysokość)], nie są przyjmowane do transportu. Jeśli paczka taka znajdzie się w systemie małych paczek UPS, to naliczona zostanie dodatkowa opłata. Paczki o długości przekraczającej 400 cm w długości i obwodzie łącznie również podlegają dopłatom za dużą paczkę.

Szukaj alternatywy i bądź wyrozumiały

Pamiętaj, że kurierzy będą chcieli zwiększyć swoją efektywność w czasie świąteczno-pandemicznym. W ten sposób działa właśnie kurier UPS. Opłaty są niezależne od naszego serwisu i nie mamy na nie żadnego wpływu. Jeżeli jednak chcesz wysłać powyższe przesyłki, poszukaj innego operatora na naszym portalu.

O tym jak dobrać kuriera do swoich potrzeb, przeczytasz w tekście Tani kurier dla klienta biznesowego – jakiego wybrać?.