Ile trwa dostawa kurierska towarów z AliExpress?


Dostawa kurierska
Dostawa kurierska

AliExpress kontynuuje ekspansję na nasz rynek i stara się przyciągnąć klientów. A jak długo będziemy musieli czekać, aż kurier przywiezie przesyłkę pod nasze drzwi? Czy dostawa kurierska z AliExpress rzeczywiście trwa miesiącami? Sprawdzamy!

Jeszcze do niedawna przesyłki z AliExpress kojarzyły się z bardzo długim czasem oczekiwania na dostarczenie. Dostawa kurierska towarów z AliExpress potrafiła trwać nawet 2 miesiące. To zniechęcało klientów, którzy woleli zapłacić więcej, ale zamówienie mieli natychmiast. Teraz chiński potentat pracuje nad tym, żeby zmienić taki trend.

Automaty do paczek, magazyny w Europie, nowa umowa

AliExpress wziął sprawy w swoje ręce i zaczął szybciej dystrybuować produkty do klientów. Po pierwsze, firma stawia automaty z paczkami, a więc dostawa kurierska odbywa się sprawniej. W ten sposób czas oczekiwania na wysyłkę jest krótszy. Co więcej, AliExpress wchodzi we współpracę z kolejnymi firmami kurierskimi, które traktują zamówienia z niej jak priorytetowe.

Jednak automaty to wyłącznie kropla w morzu potrzeb klientów. Władze chińskiego serwisu zdecydowały się więc wypełnić te potrzeby jeszcze bardziej, np. inwestując w magazyny, które znajdują się w Europie.

Teraz, zamawiając przesyłki na AliExpress możemy spodziewać się, że przyjdą one prosto z europejskiego centrum dystrybucji. Dzięki temu czas oczekiwania na przesyłkę znacznie się zredukuje, a dostawa kurierska będzie błyskawiczna. Firma chce również postawić na szybkie przesłanie zamówień prosto z Chin, o czym piszemy poniżej.

Czy to oznacza, że dostawa kurierska towarów będzie trwała mniej niż miesiąc?

Wygląda na to, że tak. AliExpress nie chce być kojarzony z kilkutygodniowymi dostawami swoich produktów. Przykładowo, od 30 marca ruszyła nowa funkcjonalność, która gwarantuje dostawę w ciągu 15 dni na niektóre produkty zamówione na AliExpress właśnie (i to nawet z Chin). Serwis podpisał bowiem umowę z Pocztą Polską, która obowiązuje przewoźnika do błyskawicznego dostarczenia przesyłek pod drzwi klienta.

To jednak nie wszystko. Niektórzy przewoźnicy zapewniają wręcz, że dostawa odbędzie się w czasie 10 dni. Na tę kwestię wpływa wiele czynników zewnętrznych (m.in. miejsce magazynowania), stąd musimy być ostrożni szacując dokładny moment dotarcia zamówienia pod nasze drzwi.

Jeszcze szybciej dojdą produkty, które zamówimy prosto z Polski. Pamiętajmy jednak, że do przesyłek w ciągu tygodnia czy dwóch konieczne będzie wybranie europejskiego państwa w opcji Ship From. W przypadku pozostałych, nieobjętych akcją przesyłek z Chin, czas dostawy nadal może być dość długi, aczkolwiek nie jest to już tak przerażający termin jak na początku funkcjonowania AliExpress w Polsce.

Zwracajmy uwagę na czas podawany przez użytkowników

Jeżeli chcemy zamówić dany produkt, to poszukajmy oferty użytkowników, którzy zapewniają szybszą wysyłkę. Różnica może tu sięgać nawet 30 dni. Sprawdzajmy też, czy AliExpress daje możliwość błyskawicznej, dwutygodniowej dostawy do Polski. W ten sposób znacznie ograniczymy czas oczekiwania na zamówiony z Chin produkt.