Brak drukarki – jak zamówić kuriera?


Brak drukarki
Brak drukarki

W powszechnej i standardowej procedurze zamawiania kuriera, do odbioru przesyłki niezbędna jest etykieta, którą powinieneś sam wydrukować i nakleić na opakowanie. Niekiedy problemem jest jednak brak drukarki i punktu, który mógłby ci taką etykietę wydrukować. Co zrobić w takim przypadku?

W pytaniach osób korzystających z usług kurierskich często przewija się pytanie „co mam zrobić, jak nie mam drukarki?”. Brak drukarki w przypadku wysyłek może być sporym problemem, bo przedstawiciel firmy przewozowej nie przyjmie paczki. Jest jednak sposób na wysłanie paczki bez działającej maszyny do drukowania.

Kurier – brak drukarki wyklucza możliwość zamówienia?

W przypadku, gdy nie masz w domu drukarki nie jesteś ograniczony. Możesz poprosić o wydrukowanie etykiety znajomą osobę lub sąsiada, gdyż otrzymasz ją w wersji pdf, łatwą do wysłania mailem. Masz też możliwość skorzystania z usług drukarni lub punktów ksero, które często drukują dokumenty z pamięci pendrive.

Może się jednak okazać, że brak drukarki całkowicie cię ogranicza, bo sąsiedzi nie mają tuszu, a lokalna drukarnia jest zamknięta. Co wtedy? W większości przypadków kurier nie odbierze paczki, bez naklejonej etykiety. Naprzeciw takim osobom wyszedł jednak kurier UPS. Przewoźnik pomyślał o osobach, które nie mogą nakleić etykiety na swoją przesyłkę. Przewoźnik po prostu… sam ją do ciebie przywozi i nakleja. Czy to nie proste?

Brak drukarki – sprawdź jak zamówić kuriera!

Jeżeli skorzystasz z naszych porad, to brak drukarki nie będzie już dla ciebie problemem przy wysyłce paczki kurierem. Na początku wejdź na stronę naszego serwisu, aby zamówić kuriera. Wypełnij poprawnie wszystkie dane nadawcy i adresata. Koniecznie uzupełnij numery telefonów, aby ułatwić przewoźnikowi pracę.

Następnie w rubryce Usługi zaznacz opcję „Nie mam drukarki – kurier wydrukuje etykietę przewozową”. Na koniec określ wszystkie parametry przesyłki, między innymi niezbędne jest podanie wartości przesyłki i tego, co zawiera, wybierz datę przyjazdu kuriera i opłać usługę. Przygotuj paczkę do wysłania (musi być zapakowana zgodnie z zasadami, kurier nie będzie pakował twojego przedmiotu) i gotowe.

Kurier przyjedzie do ciebie z wydrukowaną już etykietą, którą nakleicie na przesyłkę. W ten sposób brak drukarki nie będzie problemem, a ty nie musisz szukać osób, które pilnie wydrukują ci dokument przewozowy. Szybko, łatwo i przyjemnie!

Nie mam drukarki – jakie mam ograniczenia?

Musisz pamiętać, że zamówienie kuriera przy braku drukarki wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Usługę drukowania świadczy na razie wyłącznie kurier UPS. Cena takiego świadczenia jest też trochę wyższa od standardowego odbioru przesyłki.

Brak drukarki nosi też pewne ograniczenia w przypadku wartości paczki. Korzystając z opcji etykiety drukowanej przez kuriera możesz wysłać przesyłkę o maksymalnej wartości 4000 złotych. W przypadku droższych przesyłek koniecznie musisz samemu przygotować etykietę do usługi kurierskiej. Co ważne – usługa „Nie mam drukarki – kurier wydrukuje etykietę przewozową” dostępna jest wyłącznie dla przesyłek standardowych. Nie ma możliwości wybrania np. przesyłki za pobraniem – tu również koniecznie samemu musisz przygotować etykietę.

Jeżeli twoja przesyłka nie jest objęta powyższymi ograniczeniami, to brakiem drukarki nie musisz się martwić. System zamawiania kuriera w usłudze z przygotowaną przez niego etykietą jest tak samo prosty i intuicyjny, jak w przypadku standardowego zamówienia. Nie powinieneś mieć żadnego problemu z zamówieniem usługi.