BaseLinker – instrukcja


Integracja BaseLinker
Integracja BaseLinker

BaseLinker to największy serwis w Polsce do zarządzania sprzedażą na wielu platformach jednocześnie. System ten ułatwi Ci zarządzanie sprzedażą na popularnych serwisach aukcyjnych takich jak Allegro, Ebay, Amazon, Shopee, Olx itp. Dzięki naszej wspólnej integracji masz możliwość wysyłki swoich towarów za pośrednictwem KurJerzy.pl, który ułatwi Ci wycenę przesyłki i wybrać najtańszą formę transportu. Zapoznaj się z szybką instrukcją konfiguracji wtyczki KurJerzy.pl.

Konfiguracja w serwisie KurJerzy.pl

1. Zarejestruj swoje konto w serwisie KurJerzy.pl

Rejestracja w serwisie KurJerzy.pl
Rejestracja w serwisie KurJerzy.pl

 

2. Klikając w główne menu w serwisie KurJerzy.pl, w prawym górnym rogu wybierz Saldo.

Saldo główne służy do opłacania przesyłek krajowych oraz przesyłek wysyłanych na terenie Unii Europejskiej. Saldo poza EU służy do opłacania przesyłek wysyłanych do krajów nie należących do Unii Europejskiej.

Doładuj odpowiednie saldo kwotą, którą chcesz wykorzystać na przesyłki zlecone w serwisie BaseLinker. Jeżeli w trakcie nadawania przesyłek saldo będzie za niskie, aby zrealizować zamówienie kuriera, zostaniesz o tym poinformowany odpowiednim komunikatem w BaseLinker. W takim wypadku musisz ponownie zalogować się w serwisie KurJerzy.pl i doładować swoje saldo.

Doładuj saldo w serwisie KurJerzy.pl
Doładuj saldo w serwisie KurJerzy.pl

 

Konfiguracja w serwisie BaseLinker

3. W serwisie BaseLinker przejdź do działu Integracje. Kliknij przycisk Dodaj integrację, następnie wyszukaj KurJerzy.pl.

Dodawanie wtyczki KurJerzy.pl
Dodawanie wtyczki KurJerzy.pl

 

4. Uzupełnij odpowiednie pola potrzebne do konfiguracji wtyczki KurJerzy.pl. Login API to email, którym logujesz się w serwisie KurJerzy.pl. Hasło API to hasło, które wykorzystujesz do logowania się w serwisie KurJerzy.pl. Pamiętaj, aby uzupełnić godziny, w których kurier może odebrać przesyłki z Twojego sklepu/magazynu.

Uzupełnienie punktu nadania kuriera może usprawnić złożenie zamówienia jeżeli mamy zamiar nadać przesyłkę bezpośrednio w punkcie nadawczym wybranej firmy kurierskiej.

Konfiguracja wtyczki KurJerzy.pl
Konfiguracja wtyczki KurJerzy.pl

 

5. Po zapisaniu ustawień mamy możliwość skonfigurowania szablonu przesyłek.

Integracja BaseLinker - szablon przesyłek kurierskich KurJerzy.pl
Integracja BaseLinker – szablon przesyłek kurierskich KurJerzy.pl

 

6. Edytując zamówienie w BaseLinker (dział Zamówienia) mamy również możliwość przygotowania przesyłki. Należy kliknąć przycisk KurJerzy, aby pojawił się formularz wysyłki. Podając wszystkie parametry przesyłki możemy sprawdzić jaki jest koszt przesyłki w zależności od wybranej firmy kurierskiej.

Możemy również sprawdzić jaka cena będzie przy wysyłce paczki lub palety, trzeba tylko pamiętać o zmianie rodzaju przesyłki. Jeżeli przesyłka jest owinięta folią lub ma nieregularny kształt (trapez, walec itp) należy zaznaczyć checkbox – przesyłka niestandardowa.

Zamów kuriera - wycena kuriera za pośrednictwem KurJerzy.pl
Zamów kuriera – wycena kuriera za pośrednictwem KurJerzy.pl

 

7. Po kliknięciu Nadaj paczkę KurJerzy pojawi się tabela z przygotowanymi przesyłkami dotyczącymi edytowanego zamówienia. W tym momencie stworzona jest przesyłka, ale nie jest jeszcze zamówiony kurier, który ma odebrać przesyłkę. Klikając przewoźnika np. KurJerzy (dhl) przejdziemy do listy przesyłek.

W tym miejscu możemy zamówić podjazd kuriera. Należy zaznaczyć wybrane przesyłki i kliknąć zamów kuriera. W oknie zamów kuriera wybieramy dogodną datę przyjazdu kurier po odbiór wybranych przesyłek.

Zamówienie odbioru przesyłki - odbiór kuriera w KurJerzy.pl
Zamówienie odbioru przesyłki – odbiór kuriera w KurJerzy.pl

 

Wybór daty przyjazdu kuriera -integracja BaseLinker
Wybór daty przyjazdu kuriera -integracja BaseLinker

Podsumowanie

Przesyłkę możesz anulować bezpośrednio w panelu serwisu BaseLinker oraz na liście zamówień KurJerzy.pl. Wszystkie przesyłki zamówione w serwisie BaseLinker widoczne są panelu klienta KurJerzy.pl.

Lista zamówień w panelu klienta KurJerzy.pl
Lista zamówień w panelu klienta KurJerzy.pl

 

Jak widać konfiguracja wtyczki KurJerzy.pl w serwisie BaseLinkier jest bardzo prosta i zajmuje tylko parę minut. Dzięki naszej integracji możesz nadawać przesyłki jeszcze szybciej i w najlepszych cenach. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta.