Transport żywności – towary zakazane w transporcie


Towary zakazane w transporcie – artykuły szybko psujące się
Towary zakazane w transporcie – artykuły szybko psujące się

Kurierzy bardzo restrykcyjnie podchodzą do przewozu towarów. Artykułami, których nie zgadzają się przewozić standardowym transportem, są artykuły szybko psujące się np. mięso, ryby, owoce i warzywa, produkty nabiałowe – mleko, śmietana, ser.

Większość firm kurierskich znajdujących się na rynku nie decyduje się na transport żywności oraz artykułów szybko psujących się standardowym transportem. Dzieje się tak dlatego, że jest to związane z dużymi wymaganiami pod względem stosowanego sprzętu. Trzeba posiadać odpowiednie samochody przystosowane do utrzymania stosownej temperatury w jego wnętrzu. Na przykład UPS posiada artykuły szybko psujące się na liście towarów, których nie przewozi.

Transport żywności

Kurierzy bez większych problemów przewożą natomiast artykuły spożywcze, które nie mają tak dużych wymagań, jeśli chodzi o transport. Mogą to być na przykład mąka, kasza, ryż, sól, czy cukier.

Konwencja ATP

  • od +12ºC do 0ºC
  • od +12ºC do -10ºC
  • od +12ºC do -20ºC

Ponadto, do takich pojazdów zaliczane są również te, które posiadają izolację cieplną zatrzymującą wewnątrz pojazdu temperaturę.