Przesyłki paletowe – skąd wziąć paletę?


Przesyłki paletowe – skąd wziąć paletę?
Przesyłki paletowe – skąd wziąć paletę?

Polska jest jednym z największych producentów palet.

Żaden przedsiębiorca lub indywidualny klient nie powinien mieć w związku z tym problemów z ich zakupem. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie o nie pytać.

Prosto od producenta

Jeśli chcemy kupić palety, zawsze powinniśmy się zorientować, czy w naszej okolicy nie ma firm, które zajmują się ich produkcją lub tartaków. Takie przedsiębiorstwa znajdują się często na obrzeżach miast. W Polsce produkcja palet jest bardzo popularna. Nie powinno być więc problemu ze wyszukaniem, czy taka firma ma siedzibę blisko nas, bo jest ich dosyć sporo. Jeśli oferta będzie nam odpowiadała, będziemy mogli skorzystać z jej usług lub szukać innych sposobów.

Zakup przez Internet

W serwisach aukcyjnych oraz ogłoszeniowych znajdziemy wiele ofert sprzedaży palet od firm, czy osób indywidualnych. Jeśli reklamująca się firma znajduje się dodatkowo w naszej okolicy możemy ją odebrać osobiście. Warto pomyśleć o takim sposobie zakupu, zwłaszcza jeśli planujemy kilka takich wysyłek na palecie.

Skup palet

Niektóre skupy palet, firmy transportowe i inne podobne przedsiębiorstwa mogą zaproponować sprzedaż palet. Warto również do nich zajrzeć. Być może okaże się, że sklep budowlany znajdujący się w naszej okolicy oferuje palety. Nie będzie wtedy problemu ani z ich przewiezieniem, ani zakupem.

Palety za darmo

Nie wszyscy to wiedzą, ale palety można zdobyć też całkiem za darmo. To nie żart. Wystarczy udać się do większych firm w naszej okolicy (sklepów ogrodniczych, magazynów marketów), które często sprowadzają większe ilości towary na paletach. Pytajmy, może akurat dana placówka będzie robiła porządki i wyrzucała niepotrzebne przedmioty, możemy wtedy załapać się na darmowe palety. A może mają one na stanie takie, których już nie używają i chętnie się ich pozbędą. My w ten sposób za parę groszy lub całkowicie za darmo zyskamy palety, których tak poszukiwaliśmy.

Możemy również porozmawiać z kurierem, który dostarcza paczki w okolicy, w której mieszkamy. Czasem zdarza się, że wie, gdzie w okolicy takie firmy się znajdują.

Wiedziałeś o tym?

Na koniec mała ciekawostka. Palety nie muszą służyć nam jedynie do transportu. Możemy z nich zrobić również ciekawe drewniane meble i ozdoby do ogrodu, które ostatnimi czasy stały się bardzo popularne. Zazwyczaj, do tego celu przeznaczone są palety, które nie nadają się już do wykorzystania w transporcie, ponieważ w jakimś stopniu zostały uszkodzone. W ten sposób palety wracają do ponownego użytku tyle że w nowym wcieleniu.