Paczka do Syrii


Paczka do Syrii
Paczka do Syrii

Paczka do Syrii

Syria to arabskie państwo na Bliskim Wschodzie zamieszkiwane w większości przez Arabów. Kraj podzielony jest na 14 prowincji. Jej stolicą i najważniejszym miastem jest Damaszek. Aż 92% społeczeństwa wyznaje islam. Gospodarka oparta jest na rolnictwie i przetwórstwie. Znajdują się tutaj złoża ropy naftowej, ale także gazu ziemnego i fosforytów. Uprawia się głównie: pszenicę, jęczmień, kukurydzę, proso, bawełnę, buraki cukrowe oraz warzywa.

Z pomocą firm kurierskich paczka do Syrii może zostać doręczona w wyznaczonym terminie. Wystarczy na stronie KurJerzy.pl wypełnić formularz zgłoszeniowy, a kurier przyjedzie po przesyłki zagraniczne pod wskazany adres, zabierze je i dostarczy do odbiorcy. Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności. Oferta skierowana jest do osób prywatnych i firm.

Aby nadać paczkę do Syrii należy skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS. Cennik znajduje się poniżej:

Paczka zagraniczna UPS Paczka zagraniczna GLS
WAGA [kg] CENA [PLN]
KOPERTA do 1 132,03 162,40
PACZKA do 5 387,79 476,98
do 10 536,25 659,59
do 20 722,70 888,92
do 30 886,58 1090,49

Kod pocztowy
Syria nie posiada kodu pocztowego.

Czego nie można przesyłać?
Firmy kurierskie utworzyły listę przedmiotów których nie przyjmują do przewozu ze względu na obowiązujące przepisy, przed wysyłką paczki powinniśmy się z nią obowiązkowo zapoznać. Znajdziemy ją na stronach firm kurierskich oraz u pośrednika kurierskiego KurJerzy.pl. Zawiera ona np. takie produkty, jak artykuły szybko psujące się, alkohol, antyki, leki, papiery wartościowe, rośliny żywe, materiały i przedmioty wybuchowe oraz łatwopalne, trujące, płyny itp.

Firmy kurierskie są zobowiązane przestrzegać zasad bezpieczeństwa transportu lotniczego (IATA) oraz przepisów dotyczących transportu drogowego zawartych w Konwencji CMR, a także norm celnych. Dodatkowo każdy kraj może nie przyjmować także innych produktów, zabronionych w imporcie na podstawie własnych przepisów.

Co najczęściej jest przesyłane?
Z Polski do Syrii najczęściej przesyła się:

  • Komputery
  • Sprzęt elektroniczny
  • Dokumenty
  • Odzież

Wyceń przesyłki zagraniczne – paczka do Syrii.