Nadanie przesyłki w praktyce


Nadanie przesyłki
Nadanie przesyłki

Nadawanie przesyłek odbywa się na wiele sposobów, wszystko zależy od firmy kurierskiej w jakiej składamy zamówienie. W niektórych z nich podajemy wszystkie dane przez telefon i kurier tylko odbiera przesyłkę, a w innych jesteśmy pytani o adres przyjazdu kuriera, który na miejscu dokonuje reszty formalności.

Niezależnie od sposobu składania zamówienia najważniejszym elementem jest sposób zapakowania przesyłki. Wielu klientów jest przekonanych, że pozostawienie uchwytów, czy sznurka przy przesyłce będzie dla kuriera udogodnieniem. W rzeczywistości jednak nie jest to wskazane. Mianowicie wszelkiego rodzaju uchwyty, czy odstające elementy w formie „rączek” do podnoszenia przesyłek, mogą blokować urządzenia sortujące powodując opóźnienie w procesie transportu. Najbardziej dogodną i odpowiednią formą zapakowania przesyłki dla kuriera jest karton o równomiernych kształtach. Jeśli jednak nasza przesyłka wymaga wzmocnienia folią strecz to należy pamiętać, aby na folii umieścić szary papier. W przeciwnym razie przesyłka będzie zakwalifikowana jako niestandardowa i będzie podlegała dodatkowej opłacie.

W każdym przypadku i w razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta – konsultanci dysponują niezbędną wiedzą do udzielania fachowych oraz rzeczowych porad dotyczących przesyłek kurierskich. W razie potrzeby mamy również możliwość udzielania porad z zakresu frachtu przesyłek drogą morską na terenie całego świata.