Dodatkowe usługi kurierskie – zwrot pobrania w jeden dzień


Dodatkowe usługi kurierskie – zwrot pobrania w jeden dzień
Dodatkowe usługi kurierskie – zwrot pobrania w jeden dzień

Kolejną dostępną dla klientów usługą jest zwrot pobrania w jeden dzień, zamiennie stosuje się nazwę pobranie ekspresowe.

Z opcji tej można skorzystać na KurJerzy.pl. Jest dostępna od jakiegoś czasu, dajemy taką możliwość w odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony klientów. Przecież każdy chce jak najszybciej otrzymać pieniądze za towar, który nadał. Dlatego też, dodatkowe usługi kurierskie są niezwykle popularne. Taka opcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników, którzy skorzystają z usług UPS i DHL (dotyczy paczek wysyłanych na terenie kraju). Trzeba podkreślić, że aby z niej skorzystać nie wymagamy od użytkownika podpisania żadnej dodatkowej umowy, co jest bardzo korzystne. W końcu klienci niezbyt chętnie podchodzą do podpisywania jakichkolwiek dodatkowych umów. A część firm kurierskich oferuje dodatkowe opcje tylko osobom posiadającym podpisaną umowę.

Na czym polega usługa zwrot pobrania w jeden dzień?

Aby skorzystać ze zwrotu pobrania w jeden dzień oferowanego przez KurJerzy.pl, należy wybrać usługi firmy kurierskiej UPS lub DHL (krajowe). Za taką usługę zapłacimy jednak dodatkowo. Dzięki ekspresowej formie pobrania możemy otrzymać pieniądze na następny dzień roboczy od momentu dostarczenia przesyłki. Gotówka zostanie przelana na wskazane konto bankowe zleceniodawcy. Są jednak w tej usłudze pewne ograniczenia. Jednym z nich jest limit środków przekazanych do jednego użytkownika. Jeśli przekroczy kwotę 2000 zł, reszta środków z pobrania będzie realizowana w standardowej procedurze. Oznacza to, że pozostałe pieniądze za przesyłkę zostaną wysłane nie na następny dzień po doręczeniu paczki, ale w ciągu kilku dni.

Dla kogo jest to najbardziej atrakcyjna opcja?

Zwrot pobrania w jeden dzień jest najbardziej atrakcyjny dla osób, które często wysyłają przesyłki za pobraniem. Dzięki temu nie będą musiały już czekać kilku dni na pieniądze. Otrzymają je bardzo szybko bo już na następny dzień po dostarczeniu przesyłki do odbiorcy. Zdarza się również tak, że pieniądze trafiają na konto klienta nawet w dniu jej doręczenia.

Standardowy zwrot pobrania

Przy okazji wspominania o tej dodatkowej usłudze, warto zaznaczyć, że firmy kurierskie standardowo zwracają pobrania w ciągu kilku dni od doręczenia paczki. Na środki z UPS poczekamy do 3 dni roboczych licząc od kolejnego dnia po doręczeniu do odbiorcy. A w DHL trzeba będzie czekać do 5 dni roboczych (również należy liczyć od kolejnego dnia po doręczeniu do odbiorcy). Powinniśmy uwzględnić czas księgowania środków przez bank, który może cały proces opóźnić. Zgodnie z regulaminem firmy te mają 10 dni roboczych na zwrot.