Dodatkowe usługi kurierskie – informacja przed doręczeniem


Dodatkowe usługi kurierskie – informacja przed doręczeniem
Dodatkowe usługi kurierskie – informacja przed doręczeniem

Informacja przed doręczeniem, w skrócie PDI (Pre-Delivery Information) to usługa, która polega na wcześniejszym kontakcie z odbiorcą przesyłki, jeszcze przed tym jak zostanie ona doręczona przez kuriera.

Takie dodatkowe usługi kurierskie ułatwiają i przyspieszają zarówno odbiór jak i dostawę, a ich koszt to zazwyczaj kilka złotych.

DHL ma PDI

Jeśli chcemy skorzystać z usługi PDI (informacja przed doręczeniem), powinniśmy wybrać firmę kurierską DHL Express. Usługa ta jest w pełni kontrolowana i zapewnia możliwość śledzenia procesu dostawy przesyłki. Na przenośnym skanerze zapisywane jest każde połączenie kuriera z klientem. Zostaje ono również zapisane w systemie on-line. Także konsultanci zajmujący się obsługą klienta na bieżąco śledzą ich przebieg. Jeśli nie odbiera telefonu, kontakt jest ponawiany do skutku. Jeśli zdarzy się, że podany numer do odbiorcy będzie nieprawidłowy, kurier ma obowiązek skontaktować się z nadawcą w celu ustalenia nowego numeru kontaktowego.

Zasady usługi

Usługa polega na tym, że w momencie gdy nadawca nada paczkę, do odbiorcy zostaje wysłany SMS z informacją o jej planowanym doręczeniu. W wiadomości znajdują się takie informacje jak na przykład wysokość kwoty pobrania w ramach usługi COD.

W dniu dostawy kurier ponownie kontaktuje się z odbiorcą, dzięki czemu możliwe jest ustalenie godziny dostarczenia przesyłki. Odbiorca ma możliwość podać kurierowi inny adres niż ten, który widnieje w liście przewozowym. Dzięki temu, kurier dostarczy przesyłkę bezpośrednio do klienta. Taka zmiana nie będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami, jeśli doręczenie odbywało się będzie z tego samego terminala.

Należy podkreślić, że usługa PDI jest płatna. Jednak, gdy nie wybierzemy tej usługi to kurier nie musi do nas dzwonić każda, a zmiana adresu jest dodatkowo płatna.

Zamawianie usługi

W naszym serwisie KurJerzy.pl usługę PDI (informacja przed doręczeniem) można zamówić jako opcję dodatkową. Wystarczy, że wybierając produkt DHL poinformujemy o tym konsultanta podczas telefonicznego składania zamówienia lub samodzielnie zaznaczymy w formularzu internetowym, że chcemy z takiej usługi skorzystać.

Jeśli zamierzamy korzystać bezpośrednio z usług DHL, informację przed doręczeniem można zamówić telefonicznie, poprzez program do obsługi przesyłek krajowych DHL eCas, na stronie internetowej www.dhl.com.pl w aplikacji Zamów Kuriera DHL oraz w Punktach Przyjęć i bezpośrednio u kuriera DHL Express. Dostępna jest w zakresie usług krajowych świadczonych przez DHL Express i dotyczy przesyłek ekspresowych do 31,5 kg, ciężkich powyżej 31,5 kg oraz palet.