Dodatkowe usługi kurierskie – doręczenie wieczorne


Dodatkowe usługi kurierskie – doręczenie wieczorne

Oprócz standardowego czasu dostawy, firmy kurierskie oferują też dodatkowe popołudniowe godziny. W czasach, gdy większość osób pracuje do późna, zazwyczaj ciężko umówić się z kurierem na odbiór przesyłki w ciągu dnia. Dlatego świetną opcją dla osób przebywających w domu jedynie wieczorami jest doręczenie wieczorne (zwane też popołudniowym).

Takie dodatkowe usługi kurierskie przypadną do gustu osobom indywidualnym zapracowanym, nie przebywającym w ciągu dnia w domu. Dzięki opcji odbioru wieczornego istnieje możliwość dostawy przez firmę kurierską paczki poza standardowymi godzinami dostawy np. po godzinie 18. W końcu jest to spore utrudnienie, gdy sami mówimy jechać po paczkę do punktu lub gdy zastaniemy awizo. Warto więc z takiej komfortowej opcji skorzystać.

Na czym polega usługa?

Usługa – doręczenie wieczorne – polega na możliwości umówienia się z kurierem w godzinach wieczornych na dostawę paczki. Przyjeżdża on do klienta zazwyczaj w przedziale godzinowym między 17:00 a 22:00. Oczywiście należy pamiętać, że każda firma kurierska ustala inne godziny świadczenia takiej usługi.

Z takiej możliwości najczęściej korzystają osoby prywatne, które na co dzień pracują. Nie można ich zastać od rana do godzin popołudniowych pod adresem domowym, a nie chcą zamawiać przesyłek do miejsca pracy.

Doręczenie wieczorne DHL

Jeśli skorzystamy z usług DHL, będziemy mogli zamówić kuriera w godzinach wieczornych. Przyjedzie on z naszą paczką między godziną 18:00 a 22:00. Z tej oferty można skorzystać m.in. za pośrednictwem naszej strony. Cennik usługi doręczenia wieczornego można znaleźć na stronie: https://www.kurjerzy.pl/firmy_kurierskie/dhl_cennik. Warto również dodać, że taka usługa jest dostępna dla przesyłek DHL Express DOX 1 kg, DHL Express 10 kg, i 20 kg oraz DHL Express 30kg MAX. Możemy zamówić taką opcję podczas składania zamówienia w formularzu na stronie Kurjerzy.pl lub poinformować o tym konsultanta przy telefonicznym zamawianiu usługi. Jest ona dodatkowo płatna i doliczana do podstawowej ceny.

TNT

także posiada w swojej ofercie doręczenie przesyłki w późnych godzinach wieczornych. Firma jest w stanie dostosować się do potrzeb klienta i zaoferować swoje usługi 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Opcję dostawy wieczornej ma również GLS. Jednak, jest to opcja, którą kurier oferuje dla wybranych miast w Niemczech. Dlatego też, jeśli ktoś chce odebrać paczkę przebywając w Niemczech, może z takiej właśnie dogodnej opcji skorzystać.

Źródło: DHL, GLS, TNT