Dodatkowe usługi kurierskie – doręczenie w sobotę


Dodatkowe usługi kurierskie – doręczenie w sobotę
Dodatkowe usługi kurierskie – doręczenie w sobotę

Komfortową dla wielu osób usługą dodatkową jest doręczenie w sobotę. Jeśli ktoś czeka na paczkę, a od poniedziałku do piątku pracuje, woli aby kurier przyjechał z nią właśnie w sobotę, gdy jest w domu.

Tego typu usługa przez firmy kurierskie jest wykonywana w większości krajów za dodatkową opłatą, ze względu na to, że jest to usługa nie realizowana w dni robocze (dodatkowa opłata nie jest pobierana w krajach, gdzie sobota jest dniem pracującym). Zazwyczaj z takiej opcji korzystamy, gdy przesyłka została nadana w piątek i chcemy, aby została doręczona w sobotę, a nie dopiero w poniedziałek. Ważne jest, aby chęć skorzystania z usługi zgłosić od razu przy nadaniu paczki. Wiele firm kurierskich oferuje ją jedynie w niektórych lokalizacjach. Dlatego należy najpierw upewnić się czy kurier, z którego usług chcemy skorzystać taką opcję może nam zaoferować.

Sobotnia opcja w UPS

Jeśli zależy nam na czasie, a paczkę nadajemy w piątek, UPS daje nam możliwość skorzystania z opcji doręczenie w sobotę. Możemy być pewni, że paczka trafi do odbiorcy na czas. To, w jakich godzinach przesyłka zostanie dostarczona zależy od wybranej opcji wysyłki, a także od miejsca pochodzenia i doręczenia paczki. Na stronie UPS jest jednak możliwość obliczenia kosztu i czasu, w jakim przesyłka zostanie doręczona. Dzięki temu, jesteśmy w stanie wszystko sobie zaplanować i sprawdzić.

Najczęściej doręczenie w sobotę jest oferowane w ramach usługi Express. Zlecimy ją zarówno dla paczek krajowych jak i międzynarodowych, a także palet. Cena tej usługi doliczana jest do podstawowej ceny. Trzeba również dodać, że większość firm kurierskich do takiej usługi dolicza również opłatę paliwową.

Firma UPS podkreśla, że na każdą przesyłkę należy przykleić oznaczenie „Dostawa w sobotę”, by przesyłki zostały doręczone w tym dniu. Aby uzyskać dodatkowe informacje na ten temat, warto skontaktować się z tą firmą kurierską.

GLS

Również GLS ma w swojej ofercie usługę “Doręczenie w sobotę”. Możemy liczyć, że paczka trafi do nas do końca tego właśnie dnia. Można również poprosić, aby paczka została doręczona do godziny 10:00 lub 12:00. Taka usługa bardzo podoba się klientom, ponieważ mogą być pewni, że będą w stanie odebrać paczkę bez większych problemów.

DHL

W ramach DHL Express można skorzystać z usługi dostawy w sobotę w pilnych przypadkach. Podlegają pod to również standardowe przesyłki do głównych centrów biznesowych, które posiadają określone kody pocztowe. Można te kody sprawdzić w systemie DHL lub poprzez kontakt z konsultantem. Tego typu paczka nie może ważyć więcej niż 30 kg, a cała przesyłka (zbiór paczek) nie więcej niż 300 kg. Taka usługa nie jest dostępna dla przesyłek importowych.

Źródło: UPS, GLS, DHL.