Wysyłka dokumentów


Wysyłka dokumentów
Wysyłka dokumentów

Do wysyłania dokumentów za pośrednictwem firmy kurierskiej służą specjalne produkty – koperty kurierskie, chyba, że chcemy wysłać ich znacznie więcej, wtedy wybieramy (wpisując wymiary i wagę do kalkulatora) któryś z produktów paczkowych.

Musimy pamiętać, że nie działa to w drugą stronę, to znaczy usługa – koperta kurierska, nie jest przeznaczona do wysyłki innych przedmiotów niż dokumenty.

Wymiary przesyłki kopertowej

Jeśli chcemy wysłać dokumenty idealnym rozwiązaniem do tego rodzaju przedmiotów jest produkt oznaczony skrótem DOX. Bez problemu pomieści on dokumenty w formacie A4, o  maksymalnych wymiarach 35 x 25 x 5 cm i wadze do 1 kg. Taka opcja dostępna jest zarówno dla przesyłek krajowych (UPS, DHL), jak i zagranicznych (UPS, GLS).

 • Przesyłki krajowe z gwarantowanym doręczeniem kolejnego dnia roboczego (liczone od momentu odebrania przesyłki od nadawcy):
  – UPS Express DOX 1kg,
  – DHL Express DOX 1kg.
 • Przesyłki zagraniczne ze standardowym czasem doręczenie (bez gwarancji):
  – UPS Standard DOX,
  – GLS Standard DOX.
 • Przesyłki zagraniczne z gwarantowanym doręczeniem kolejnego dnia roboczego (liczone od momentu odebrania przesyłki od nadawcy):
  – UPS Express Saver DOX.

Opakowanie

W przypadku braku opakowania można poprosić kuriera DHL, UPS oraz GLS o firmową kopertę, którą dostaniemy całkowicie za darmo. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze takie opakowania kurier ma przy sobie. Dlatego dobrze jest zabezpieczyć dokumenty (np. przed zabrudzeniem) wkładając je dodatkowo w koszulkę, a jeszcze lepiej umieszczając w papierowej kopercie.

Usługa dodatkowe

Firmy kurierskie UPS oraz DHL oferują usługi dodatkowe takie jak np. dokumenty zwrotne (ROD z ang. return of documents). Jest to usługa polegająca na dostarczeniu dokumentów (faktur, umów itp.) do adresata/odbiorcy, który podpisuje je w obecności kuriera. Następnie podpisany dokument przekazuje kurierowi do odesłania do nadawcy. Dokumenty zwrotne otrzymujemy po około 7 dniach roboczych w UPS, a w DHL po około 4 dniach roboczych od momentu podpisania ich przez odbiorcę.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami pakowania innych przedmiotów:
https://www.kurjerzy.pl/informacje/zasady_pakowania