Jak dobrze zabezpieczyć przesyłkę kurierską?


zabezpieczenie przesyłki
zabezpieczenie przesyłki

Pakowanie przesyłki to temat, który był poruszany wiele razy, ale jest na tyle ważny, że warto przypominać o tym zagadnieniu co jakiś czas. Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki kurierskiej ma bowiem duże znaczenie. Pamiętajmy, że dzięki dobremu zapakowaniu zawartość paczki nie ulegnie uszkodzeniu i dotrze w nienaruszonym stanie do odbiorcy. Przypominamy tym samym podstawowe kwestie, o których należy pamiętać, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona:

Opakowanie samego produktu

Opis pakowania zacznijmy od zabezpieczenia samego produktu. Dokładne owinięcie go folią bąbelkową będzie sprawdzało się rewelacyjnie. Szczególnie produkty delikatne powinny być w ten sposób zabezpieczane, ponieważ są bardzo mocno narażone na uszkodzenia podczas transportu. Zabezpieczanie przesyłek pozwoli nam uniknąć nie tylko uszkodzenia produktu, ale również wszelkiego rodzaju reklamacji. Przy odrobinie wprawy samo pakowanie przesyłek nie będzie natomiast stanowiło większego problemu.

Odpowiednie opakowanie zewnętrzne

Opakowanie zewnętrzne to podstawa. Świetnie w swojej roli sprawdzają się kartony. Można bowiem umieścić w nich bezpiecznie wszystkie wysyłane produkty. Dodatkowo zapewniają one ochronę zewnętrzną i gwarantują, że przesyłka wysyłana w ten sposób będzie bezpieczna. Należy jednak pamiętać, aby był to karton o w regularnym kształcie, nie posiadał uszkodzeń, kodów kresowych oraz napisów. Sam karton należy również odpowiednio zakleić taśmą, tak by bez problemów przesuwał się na taśmie podczas sortowania.

Wypełnienie wnętrza kartonu

Karton, w którym będzie znajdowała się przesyłka to pierwszy element jej odpowiedniego zapakowania. Oprócz tego należy pamiętać również o tym, aby odpowiednio wypełnić wnętrze kartonu. Najlepiej zastosować takie wypełnienie, które sprawi, że przesyłka nie będzie przemieszczała się wewnątrz. Doskonale w tej roli sprawdza się folia bąbelkowa, styropian, gazety lub zwinięte papiery. Podczas pakowania ten element jest pomijany, a jest równie ważny jak dwa poprzednie. Przedmiot, który będzie przesuwał się wewnątrz kartonu, może go przecież uszkodzić.

Produkty wykorzystywane do pakowania przesyłek często niewiele kosztują lub możemy je mieć za darmo (np. o kartony możemy poprosić w sklepie). Pozwalają za to na uniknięcie wielu kłopotów.