Kurier Inpost – sobota też jest dla klientów!


Paczkomat i przesyłki InPost
Paczkomat i przesyłki InPost

Wydaje ci się, że w weekend nie będziesz w stanie wysłać przesyłki? Potrzebujesz nadać ją w trybie pilnym, nawet w sobotę? Okazuje się, że jest to możliwe. Umożliwia to kurier InPost. Sobota nie będzie przeszkodą w wygenerowaniu etykiety i nadaniu przesyłki. W jaki sposób możesz to zrobić?


Dla wielu zapracowanych osób weekend to utrapienie. Bardzo możliwe, że w tygodniu nie jesteś w stanie nadać pilnych przesyłek, albo „za pięć dwunasta” wpada ci pilne zlecenie i nie masz jak go przekazać. Z ratunkiem przychodzi kurier InPost. Sobota będzie dobrym dniem na wysyłkę za pośrednictwem naszego serwisu.

Inpost w sobotę – jak to zrobić?

Kiedy wysyłanie w sobotę może być koniecznością? W przypadku, gdy potrzebujesz natychmiast nadać dokumenty związane z działalnością twojej firmy, takie jak kontrakty, przetargi lub papiery urzędowe, w których liczy się data nadania, a nie odbioru. Problem wysyłki w sobotę znajdą też użytkownicy Allegro. Kurier InPost pomoże, jeżeli twój kupujący prosi o błyskawiczną wysyłkę, bo zależy mu na zakupionym przedmiocie w trybie pilnym.

Kurier InPost w sobotę również umożliwi ci wysyłanie przesyłek. Aby skorzystać z takiej opcji, wejdź na nasz serwis i wypełnij dane przesyłki. Pamiętaj o wybraniu kuriera InPost i podaniu poprawnego punktu odbioru, (czyli tzw. Paczkomatu – najlepiej najbliższego dla miejsca zamieszkania lub przebywania odbiorcy). Po poprawnym wypełnieniu wszystkich danych (konieczny będzie numer telefonu) wybierz opcję Paczka w Weekend.

Dzięki temu będziesz mógł wygenerować etykietę dla przesyłki z taką usługą. Opcja możliwa jest od czwartku, od godziny 20:00. Następnie zanieś paczkę do najbliższego Paczkomatu i czekaj, aż dojdzie do odbiorcy. Możesz ją śledzić m.in. w naszym serwisie.

Taka przesyłka może zostać odebrana przez kuriera nawet w sobotę. A czy istnieje możliwość, że również w weekend pojawi się w Paczkomacie?

Kurier Inpost – dostawa w sobotę jest możliwa?

Skoro możliwe jest wygenerowanie etykiety, to pojawia się pytanie czy w weekend też możemy oczekiwać przesyłki, którą do Paczkomatu dowiezie kurier Inpost. Sobota jest bowiem dniem w teorii niepracującym. Okazuje się, że w opcji Paczka w Weekend możesz się również spodziewać doręczenia przesyłki!

Aby otrzymać przesyłkę w weekend, musisz spełnić jednak kilka wymagań, które narzuca kurier Inpost. Doręczenie w sobotę jest prawdopodobne przy wybraniu opcji Paczka w weekend. Przesyłka może być do odbioru w sobotę, jeżeli wybierzesz opcję dostawy do Paczkomatu lub kuriera do zadań specjalnych (ta opcja jest dodatkowo płatna). Pamiętaj jednak, że ten wariant działa tylko w przypadku paczek nadanych w piątek, a kurier musi znajdować się w mieście, które posiada oddział InPost.

Jeżeli natomiast twoja przesyłka trafiła do paczkomatu szybciej, to pamiętaj, że są one dostępne dla ciebie siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. To standard, który masz w każdym pakiecie – niezależnie od wybranych opcji dostawy do Paczkomatu InPost.

Kurier Inpost – sobota jest dla klientów

Korzystając z opcji Paczki w weekend, dającej możliwość nadania i odbioru paczki w sobotę, podwyższasz swój komfort i bezpieczeństwo. To bardzo wygodna opcja, sprawiająca, że zyskujesz dodatkowy dzień na załatwienie spraw wysyłkowych. To szczególnie ważne w czasach epidemii koronawirusa, które wpływają niekiedy na wydolność wysyłkową firm kurierskich.

Z usługi przesyłek w weekendy przez InPost mogą korzystać wszyscy nasi klienci. Pamiętaj, że opcja dostępna jest od czwartku od godziny 20:00 przy zamawianiu etykiety do paczki InPost. We wcześniejsze dni skorzystasz ze standardowej, szybkiej opcji doręczenia przesyłek.