Jak można obniżyć ceny dostaw w sklepie internetowym?


Ceny dostaw w sklepie internetowym
Ceny dostaw w sklepie internetowym

Zakupy w sklepach internetowych to jeden z najpopularniejszych sposobów robienia zakupów przez Polaków. Wiąże się jednak z koniecznością uregulowania kwoty za przesyłkę. W jaki sposób możesz pozytywnie wpłynąć na ceny dostaw w sklepie internetowym? Poznaj kilka interesujących sposobów!

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz obniżyć ceny dostaw w sklepie internetowym – nawet o kilka procent. Jeżeli sporo zamawiasz, albo prowadzisz biznes polegający na sprzedaży w Internecie, to ten poradnik zdecydowanie jest dla Ciebie!

Dobierz odpowiednie gabaryty

Zamawiając przesyłkę zwróć uwagę na wymiary i wagę przesyłki. Postaraj się o bardzo precyzyjne wskazanie tego, jak duży będzie przesyłany towar. Jeżeli jego waga nie przekracza jednego kilograma, to nie wpisuj w formularz zamówienia wartości „na oko”. Najlepiej sprawdź jego ciężar na elektronicznej wadze. W ten sposób z pewnością zaoszczędzisz kilka złotych!

Weź również do ręki miarę i dokładnie zmierz opakowanie wysyłanego przedmiotu. Co ważne, dobieraj je tak, aby kompletnie chroniło wysyłany element, ale jednocześnie nie było zbyt wielkie.

Wybierz najtańszą opcję dostawy

W takcie wyboru kuriera dokonuj analizy ceny danej usługi. Nie jest tak, że najtańsza i najskuteczniejsza firma przewożąca duże paczki, będzie tak samo tania w kwestii mniejszych przesyłek. Obserwuj więc rynek i porównuj ceny korzystając z dostępnych na kurjerzy.pl narzędzi.

Stosując takie rozwiązanie zawsze będziesz miał kontrolę nad kosztem usługi kurierskiej i dobierzesz optymalny wariant pod względem ceny i pozostałych kwestii (np. ubezpieczenia, czasu dostawy itd.).

Korzystaj z alternatywnych opcji dostarczania przesyłek

Jeżeli jest to możliwe, wybieraj dostawę przesyłek do specjalnych punktów odbioru, korzystając z takich rozwiązań jak Orlen Paczka czy Paczkomaty InPost. Przesyłki zostaną umieszczone w określonych miejscach, a nie dostarczone bezpośrednio pod drzwi odbiorcy. W ten sposób koszt usługi znacznie się obniży.

Pamiętaj, że do wykorzystania takiego sposobu konieczne jest określenie najdogodniejszego miejsca odbioru paczki, zlokalizowanego najlepiej w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy odbiorcy. Jeżeli jesteś właścicielem sklepu internetowego, to powinieneś umożliwić swoim klientom określenie w jakim miejscu odbiorą swoją przesyłkę.

Obserwuj promocje i poszukuj kodów rabatowych

Na koniec zwróć uwagę na liczne promocje i kody rabatowe, dostępne zarówno na stronach kurierów jak i na kurjerzy.pl. Śledząc okolicznościowe akcje możesz sporo zaoszczędzić.

Wiesz już w jaki sposób obniżyć ceny dostaw w sklepie internetowym. A jak można obniżyć ceny kurierów w ogóle? O tym pisaliśmy na blogu w tekście Ile kosztuje kurier?. Dowiesz się z niego co wpływa na koszt przesyłki kurierskiej oraz jakie aspekty trzeba brać pod uwagę, by wysyłać paczki jak najtaniej.