Pocztex Warszawa


Oddział Pocztex Warszawa położony jest w północno-zachodniej części kraju. Poczta Polska oprócz standardowej oferty doręczania listów i niewielkich przesyłek, uruchomiła w 1997 roku usługi kurierskie. Wszystko to by stać się konkurencyjną firmą na rosnącym rynku tego typu usług. Pocztex oferuje tak jak pozostałe firmy bezpłatny odbiór z wybranego adresu, doręczenie już kolejnego dnia oraz szereg usług dodatkowych w tym śledzenie, przesyłki za pobraniem, doręczenie w sobotę, itp.

Przesyłkę możemy także nadać w oddziale w Warszawie np. przy ulicy Bierutowskiej 75. W Warszawie znajduje się kilkadziesiąt innych placówek, w których możemy wysłać paczkę.

Warszawa to stolica polski oraz największe miasto w kraju. Położona w województwie mazowieckim nad Wisłą. Zamieszkuje ją ponad 1,7 mln ludzi i większy odsetek kobiet niż mężczyzn. Najpopularniejszym budynkiem jest Pałac Kultury i Nauki wzniesiony w latach 1952–1955. To najwyższy budynek w Warszawie i w Polsce. Podczas II wojny światowej zniszczono 782 z 957 zabytków architektury. Straty były tak duże, że planowano przeniesienie stolicy. Jednak dzięki wysiłkowi wielu ludzi po wojnie udało się odbudować Warszawę.

Źródło: Pocztex