Pocztex Szczecin


Oddział Pocztex Szczecin położony jest w północno-zachodniej części kraju. Poczta Polska oprócz standardowej oferty doręczania listów i niewielkich przesyłek, uruchomiła w 1997 roku usługi kurierskie. Wszystko to by stać się konkurencyjną firmą na rosnącym rynku tego typu usług. Pocztex oferuje tak jak pozostałe firmy bezpłatny odbiór z wybranego adresu, doręczenie już kolejnego dnia oraz szereg usług dodatkowych w tym śledzenie, przesyłki za pobraniem, doręczenie w sobotę, itp.

Przesyłkę możemy także nadać w oddziale w Szczecinie np. przy Alei Wojska Polskiego 134. W Szczecinie znajduje się kilkadziesiąt innych placówek, w których możemy wysłać paczkę.

Szczecin leży w województwie zachodniopomorskim nad rzeką Odrą i jeziorem Dąbie. Obecnie zamieszkuje tu ponad 400 tys. mieszkańców. Położenie nad Zalewem Szczecińskim, czyli zatoką Morza Bałtyckiego przyczyniło się do znacznego rozwoju miasta. Aktualnie znajduje się tu port morski oraz stocznie jachtowe i remontowe. Szczecin leży przy granicy z Niemcami i jest najdalej położonym wojewódzkim miastem od Warszawy.

Źródło: Pocztex