Pocztex Poznań


Oddział Pocztex Poznań położony jest w zachodniej części kraju. Poczta Polska oprócz standardowej oferty doręczania listów i niewielkich przesyłek, uruchomiła w 1997 roku usługi kurierskie. Wszystko to by stać się konkurencyjną firmą na rosnącym rynku tego typu usług. Pocztex oferuje tak jak pozostałe firmy bezpłatny odbiór z wybranego adresu, doręczenie już kolejnego dnia oraz szereg usług dodatkowych w tym śledzenie, przesyłki za pobraniem, doręczenie w sobotę, itp.

  • Przesyłkę możemy także nadać w oddziale w Poznaniu np. przy ulicy Ognik 13. W Poznaniu znajduje się kilkadziesiąt innych placówek, w których możemy wysłać paczkę.

Poznań zamieszkuje ponad 540 tys. mieszkańców. Prawa miejskie nadano 23 kwietnia 1253 roku. Znajdziemy tam między innymi Jezioro Maltańskie, czyli największy sztuczny zbiornik, ale także jeziora naturalne: Kierskie i Strzeszyńskie. Port rzeczny w Poznaniu został wybudowany w latach 1896-1902 na Warcie. Niemal całkowicie zniszczony podczas bitwy o Poznań w 1945 roku, nigdy nie został odbudowany.

Źródło: Pocztex