Pocztex Opole


Oddział Pocztex Opole położony jest w północno-wschodniej części kraju. Poczta Polska oprócz standardowej oferty doręczania listów i niewielkich przesyłek, uruchomiła w 1997 roku usługi kurierskie. Wszystko to by stać się konkurencyjną firmą na rosnącym rynku tego typu usług. Pocztex oferuje tak jak pozostałe firmy bezpłatny odbiór z wybranego adresu, doręczenie już kolejnego dnia oraz szereg usług dodatkowych w tym śledzenie, przesyłki za pobraniem, doręczenie w sobotę, itp.

  • Przesyłkę możemy także nadać w oddziale w Opolu np. przy Placu Teatralnym 13. W Opolu znajduje się kilkadziesiąt innych placówek, w których możemy wysłać paczkę.

Opole zamieszkuje ponad 128 tys. mieszkańców. Miasto leży nad rzeką Odrą na Nizinie Śląskiej. To tutaj od 1963 roku odbywa cię Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Warto zobaczyć Katedrę Świętego Krzyża, Kościół Świętej Trójcy z kaplicą piastowską- mauzoleum Piastów Śląskich, Rynek Starego Miasta, Fontannę Ceres. Prawa miejskie zostały nadane przed 1217 rokiem.

Źródło: Pocztex