DHL Kraków


DHL Kraków

DHL Kraków jest oddziałem firmy zajmującym się obsługą zarówno klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców. Przesyłki przyjmowane są w Modlniczce, miejscowości oddalonej od centrum Krakowa o ok. 10 km. Natomiast odbiór paczek możliwy jest w Staniątkach k. Niepołomic, leżących 24 km od centrum Krakowa. Korzystając z oferty KurJerzy.pl, po wcześniejszym opłaceniu zamówienia i wydrukowaniu etykiety, możemy osobiście dostarczyć przesyłkę do oddziału, jeśli nie chcemy aby kurier ją odebrał. W niektórych przypadkach także odbiór przesyłki przez klienta odbywa się w najbliższym oddziale DHL.
Adres i godziny otwarcia oddziału DHL Kraków:

 • Punkt przyjęć przesyłek krajowych realizowany jest w budynku przy ulicy Kasztanowej 15, w miejscowości Modlniczka w godzinach:
  pn – pt: 8:00 – 18:00
  sobota: nieczynne
 • Odbiór przesyłek odbywa się w Punkcie Obsługi Klienta Kraków pod adresem Staniątki 735 k. Niepołomic w godzinach:
  pn – pt: 8:00 – 18:00
  sobota: 8:00 – 16:00
 • Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 42 6 345 345.

Modlniczka to niewielka miejscowość licząca zaledwie około tysiąca mieszkańców. Dawniej nazywana Modlnicą Małą. Na jej terenie mieszczą się duże centra handlowe i dystrybucyjne, takie jak te należące do firmy DHL. To obecnie bardzo popularny teren inwestycyjny.

Wieś Staniątki zamieszkuje około 3 tys. mieszkańców. Leży w sąsiedztwie Puszczy Niepołomickiej. Znajduje się tutaj najstarszy klasztor Benedyktynek – Opactwo św. Wojciecha w Staniątkach.

Obie miejscowości leżą niedaleko Krakowa, dawnej stolicy Polski (do 1795 roku). Aktualnie jest to stolica powiatu małopolskiego, którą zamieszkuje 760 tys. mieszkańców. Znajduje się na południu kraju nad Wisłą. Wśród zabytków wymienić możemy: Wawel, Kościół Mariacki, Rynek Główny, Barbakan, Teatr Słowackiego, Kraków Główny, Aleja Róż w Nowej Hucie, Kopiec Piłsudskiego.

Źródło: DHL