W Kanadzie drony dostarczą paczki


Paczki
Paczki

W Kanadzie drony dostarczą paczki

Nim się obejrzymy, nad Kanadą zaczną latać drony z przesyłkami. Państwo to śladami Francji i Wielkiej Brytanii rozpoczęło testowanie dronów, które miałyby pełnić funkcję kurierów. Projekt uzyskał nazwę Drone Delivery Canada, w ramach, którego zostanie przeprowadzony szereg testów w pobliżu niewielkiej miejscowości Foremost w stanie Alberta. Uruchomienie tej formy dostaw planuje się najszybciej pod koniec 2017 roku. Drony mogą transportować towary na duże odległości z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej. Pierwsze testy powinny rozpocząć się w pierwszym kwartale tego roku. Podobnie jak w innych krajach, Drone Delivery Canada wesprze zarówno rząd, jak i klientów korporacyjnych w dostarczaniu paczek zarówno do siebie nawzajem, jak i do klientów (np. ze sklepów internetowych).

System dostarczania za pomocą dronów może być ważniejszy dla Kanady, niż dla innych państw. Firma skoncentruje się szczególnie na obsłudze społeczności zamieszkującej północne tereny Kanady, gdzie drogi są nieliczne, a miejscowości znajdują się od siebie w dużej odległości. Drony mogą być przydatne szczególnie w dostawie materiałów medycznych i innych towarów wymagających ekspresowych dostaw. W ten sposób nie trzeba czekać do następnego zaplanowanego lotu lub trasy ciężarówki. To może nie tylko uratować życie, ale poprawić jego jakość wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy często mają problemy np. z brakiem żywności wynikające ze sporadycznych dostaw.

Drone Delivery Canada (DDC) – pionierski projekt wykorzystujący technologię dostarczania z wykorzystaniem drona, będzie mógł zostać wykorzystany przez kanadyjskich sprzedawców, usługodawców i agencje rządowe.

Źródło: www.engadget.com