Kurier do małego sklepu internetowego – jakie kryteria wziąć pod uwagę wybierając firmę?


Kurier
Kurier

Kurier do małego sklepu internetowego. Usługi kurierskie są szczególnie ważne w e-commerce wtedy, gdy na regularne zamówienie kuriera decyduje się relatywnie mały sklep internetowy. Nie ma dużego wolumenu przesyłek, który pozwalałby na np. atrakcyjną politykę rabatową. Ważna jest dla niego również marżowość – dbać musi o opłacalność każdej wysyłki. Na co warto zwrócić uwagę szukając firmy kurierskiej dla małego e-sklepu?

Według danych z 2020 roku, w Polsce działało ponad 70 tysięcy sklepów internetowych. Można przyjąć, że ich zdecydowana większość to podmioty, dla których sprzedaż internetowa z wysyłką stanowi raczej dodatek do podstawowej działalności stacjonarnej. Jednocześnie jednak chcą ten sektor rozwijać, ponieważ z czasem można spodziewać się, iż dynamika sprzedaży e-commerce będzie przewyższała tę, która znana jest ze sklepów stacjonarnych.

Na co zwrócić uwagę wybierając kuriera dla sklepu internetowego

Wybór odpowiedniego kuriera jest bardzo ważny dla sklepu internetowego, ponieważ ma wpływ na zadowolenie klientów i reputację sklepu. Oto kilka ważnych kryteriów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru kuriera:

Szybkość dostawy: Warto wybrać kuriera, który oferuje szybką i niezawodną dostawę. Im szybciej klient otrzyma zamówione produkty, tym większe szanse na to, że będzie zadowolony i wróci do sklepu w przyszłości.

Koszty dostawy: Koszty dostawy powinny być konkurencyjne w porównaniu z innymi sklepami internetowymi, aby przyciągnąć klientów. Warto też zwrócić uwagę na oferty darmowej dostawy lub promocje, które mogą przyciągnąć większą liczbę klientów. Można przyjąć, że to ile kosztuje kurier jest kluczowe dla wskazania konkretnej marki.

Śledzenie przesyłki: Dobra firma kurierska powinna umożliwiać klientom śledzenie przesyłki w czasie rzeczywistym, aby mogli na bieżąco monitorować status swojego zamówienia. Dzięki temu będą mieli pewność, że przesyłka dotrze na czas.

Jakość obsługi klienta: Kurier powinien oferować profesjonalną obsługę klienta, odpowiadając na wszelkie pytania i problemy, jakie mogą pojawić się w trakcie procesu dostawy.

Bezpieczeństwo przesyłki: Ważne jest, aby kurier oferował bezpieczny transport przesyłek, szczególnie jeśli sklep sprzedaje produkty delikatne lub drogie.

Dostępność: Firma kurierska powinna być dostępna dla sklepu internetowego w godzinach pracy, aby można było skontaktować się z nią w razie problemów lub pytań.

Referencje i opinie: Przed wyborem kuriera warto przejrzeć opinie innych klientów i referencje, aby upewnić się, że wybierana firma jest godna zaufania i ma dobre opinie.

Podsumowując, wybór odpowiedniego kuriera to jedno z najważniejszych kryteriów dla sklepu internetowego. Warto wybrać firmę, która oferuje szybką, niezawodną i bezpieczną dostawę, a także dobrą obsługę klienta i konkurencyjne koszty dostawy.

Firmy kurierskie w Polsce – jaką wybrać?

Prowadząc mały sklep internetowy można bez problemu korzystać z bardzo szerokiego zestawienia firm zapewniających dostawy kurierskie.

  Do najpopularniejszych należą:

 • InPost – największy operator pocztowy i kurierski w Polsce, oferujący usługi doręczeń paczek i przesyłek kurierskich na terenie całego kraju. Firma ta rozwija również usługi paczkomatów, które są popularne wśród klientów sklepów internetowych.
 • DHL – jedna z największych firm kurierskich na świecie, oferująca usługi przewozu paczek i przesyłek kurierskich w Polsce i za granicą.
 • UPS – kolejna międzynarodowa firma kurierska, oferująca usługi przewozu paczek i przesyłek kurierskich w Polsce i na całym świecie.
 • GLS – międzynarodowa firma kurierska z siedzibą w Amsterdamie, oferująca usługi przewozu paczek i przesyłek kurierskich w Europie, w tym również w Polsce.
 • FedEx – międzynarodowa firma kurierska, oferująca usługi przewozu paczek i przesyłek kurierskich na całym świecie, w tym w Polsce.
 • Poczta Polska – największy operator pocztowy w Polsce, oferujący usługi przesyłek kurierskich i pocztowych na terenie kraju i za granicą.

Warto zauważyć jednak, że wybierając dobrego kuriera do małego e-sklepu nie trzeba bezpośrednio nawiązywać współpracy z konkretną marką. Bardzo wygodne jest korzystanie z internetowego brokera – platformy zapewniającej szybkie porównanie cen usług kurierskich i generowanie zleceń zamówieniowych.

Jak działa serwis do zamówień kurierskich?

Broker kurierski to firma pośrednicząca między klientami a firmami kurierskimi. Działając jako pośrednik, broker kurierski oferuje klientom usługi przewozu paczek i przesyłek kurierskich, ale nie zajmuje się fizycznym doręczeniem przesyłek.
Broker kurierski – taki jak serwis KurJerzy.pl – umożliwia klientom skorzystanie z usług kilku firm kurierskich jednocześnie, co pozwala na wybór najbardziej korzystnej oferty pod względem ceny i terminu dostawy.

Wykorzystując KurJerzy.pl można – poprzez główną stronę serwisu – sprawdzić ile kosztuje wysyłka kurierska towaru w zależności od:

 • daty zlecenia
 • rozmiarów i ciężaru przesyłki
 • odległości między miejscem odbioru a dostawy
 • konkretnej firmy kurierskiej

Klient dokonuje zamówienia przesyłki poprzez stronę internetową lub telefon, a broker kurierski wyszukuje najlepszą ofertę i organizuje transport przesyłki przez wybraną firmę kurierską.