Amazon testuje dostawę przesyłek dronem


Amazon testuje dostawę przesyłek
Amazon testuje dostawę przesyłek

Prime Air to testowana obecnie przez sklep internetowy Amazon.com usługa dostaw przesyłek przy pomocy dronów (octocopterów). Ich wykorzystanie ma na celu przede wszystkim ekspresowe dostarczenie zakupionych w sklepie internetowym towarów, nieprzekraczających 2,3 kg, do domów klientów.

Amazon, jak sprzedawać?

Wysyłane prosto z magazynu paczki mogłyby docierać pod wskazany adres w czasie nie dłuższym niż 30 minut. Niestety, by usługa mogła być w pełni dostępna, potrzebne są zmiany pozwalające na takie loty np. w Amerykańskiej Federalnej Administracji Lotniczej (dla usług realizowanych na terenie USA). Regulacje mają zostać dostosowane w najbliższych latach.

Chcesz wiedzieć jak sprzedawać na Amazonie z Polski? Sprawdź nasz kompleksowy poradnik.

Siódmego grudnia, Amazon pierwszy raz wykorzystał dostawę za pomocą drona. Przesyłka zawierała popcorn oraz urządzenie Fire TV służące do strumieniowania wideo. Lot miał miejsce w Cambridge w Wielkiej Brytanii i trwał 13 minut. Jak wyglądała pierwsza dostawa, możemy zobaczyć na filmie promującym usługę Prime Air od Amazon:

Amazon zapewnia, że w najbliższych miesiącach przeprowadzi kolejne testy, na większym obszarze, ale nadal mniej zaludnionym. To kolejna firma, która testuje drony jako sposób dostawy, po UPS, czy DHL. Amazon planuje samodzielnie doręczać paczki do odbiorcy, bez angażowania firm kurierskich.
Źródło: Amazon.com