UPS testuje elektryczne ciężarówki


Elektryczne ciężarówki UPS
źródło: twitter.com/UPS

Firma UPS ogłosiła, że rozpoczęła współpracę z brytyjską firmą technologiczną ARRIVAL, która dostarczy flotę 35 elektrycznych pojazdów dostawczych (EV), które będą testowane w Londynie i Paryżu. Pierwsze pojazdy mają pojawić się na drodze pod koniec tego roku. W Wielkiej Brytanii inteligentne pojazdy elektryczne pomogą przede wszystkim zmniejszyć zależność od paliw kopalnych.

Modularne, lekkie pojazdy elektryczne z zerową emisją spalin, będą w stanie przejechać po pojedynczym załadowaniu do 150 mil (240 km). Jest to znacznie dłuższa odległość niż w przypadku innych pojazdów elektrycznych będących obecnie w użyciu. Pojazdy te będą również wyposażone w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), które pomagają poprawić bezpieczeństwo i ograniczają zmęczenie kierowcy. Na przykład duża przednia szyba, dzięki której kierowca ma znacznie szersze pole widzenia, co poprawia nie tylko bezpieczeństwo kierowcy, ale także rowerzystów i pieszych.

ARRIVAL jest pierwszym producentem pojazdów użytkowych w Europie, który dostarcza specjalnie zaprojektowane elektryczne samochody dostawcze dostosowane do specyfikacji UPS. Wspólne prototypy są opracowywane od 2016 roku. Celem obu firm jest stworzenie niedrogich, modułowych, w pełni elektrycznych pojazdów dostawczych, zaprojektowany tak, aby były ciche i czyste, jednym słowem przyjazne dla otoczenia.

Obecnie UPS ma ponad 300 pojazdów elektrycznych w Europie i Stanach Zjednoczonych oraz prawie 700 pojazdów hybrydowych. Elektromobilność i pojazdy napędzane alternatywnymi paliwami są priorytetem dla UPS. Z ponad 9000 pojazdów na całym świecie działających z wykorzystaniem alternatywnych metod napędowych, UPS posiada jedną z największych i najbardziej zróżnicowanych flot.

Od 2009 r. Firma UPS zainwestowała ponad 750 mln USD w paliwa alternatywne i zaawansowane technologie. Pomaga w ten sposób napędzać popyt na przełomowe technologie w branży motoryzacyjnej. Rezultatem jest bezpieczna i ekologiczna flota.

Źródło: UPS