UPS połączył się z firmą Freightex


UPS połączył się z firmą Freightex
UPS połączył się z firmą Freightex

Kilka dni temu na swojej stronie firma UPS poinformowała, że przejęła brytyjskie przedsiębiorstwo spedycyjne Freightex. Firma działa w Europie od 2001 roku, posiada 5 oddziałów w Wielkiej Brytanii, 1 na Węgrzech oraz 1 w Polsce.

Specjalizuje się w usługach przewozu przesyłek wymagających kontrolowanej temperatury, specjalistycznego traktowania i innego rodzaju warunków, których nie są w stanie spełnić tradycyjni przewoźnicy. Posiadając profesjonalną flotę samochodów ciężarowych, Freightex jest w stanie zapewnić najszybszy i najbardziej efektywny transport na terenie całej Europy. Tim Phillips, dyrektor firmy Freightex, będzie nadal ją prowadzić, z tym, że jako przedsiębiorstwo zależne od UPS.

Dlaczego UPS zdecydowało się na taki krok? W transporcie popularne stały się przedsiębiorstwa zwane 3PL (Third Party Logistic Provider). Realizują one zlecanie zewnętrznych przedsiębiorstw i podejmują z nimi długookresową współpracę. Takie działania z wielu powodów są korzystne dla obu stron. UPS zależy m.in. na redukcji kosztów, uzupełnieniu wewnętrznych braków np. pracowników, czy floty, poprawy płynności i na wielu innych elementach. 3PL jest więc wyspecjalizowanym operatorem świadczącym kompleksowe usługi, w skład których mogą wchodzić spedycja, transport i magazynowanie.

Szacuje się, że europejski rynek 3PL osiągnie wartość 174 miliardów dolarów do końca 2016 roku. Segment ten rośnie w szybszym tempie niż przewidywano. Zlecenie zewnętrznej firmie realizacji procesu wysyłki, często daje większą wydajność poprzez lepsze wykorzystania sprzętu i pracowników przez firmę 3PL.

Źródło UPS, Freightex