PEKAES rozwija przesyłki do Grecji i na Cypr


Przesyłki do Grecji - fot. pekaes.pl
Przesyłki do Grecji - fot. pekaes.pl

Silnie akcentowany trend rozwoju marki PEKAES na zagraniczne rynki widać w kontekście kolejnych kierunków. Latem polski operator wprowadził do oferty regularne i bezpośrednie kursy umożliwiające m.in. przesyłki do Grecji i z Polski na Cypr.

PEKAES realizuje tego typu zamówienia we współpracy z nowym partnerem na tamtejszym rynku. To Intertrans SA – marka specjalizująca się w obsłudze dostaw głównie do Grecji. Efektem współpracy są praktycznie codzienie dostarczane przesyłki do Grecji. Od lata 2019 r. PEKAES oferuje regularne i bezpośrednie linie drobnicowe z Polski do Hellady. Dla klientów detalicznych ważna jest tu kwestia dystrybucja przesyłek drobnicowych również na Cypr.
PEKAES, wybierając partnera do obsługi analizował różne firmy kurierskie i logistyczne. Wskazał ostatecznie na Intertrans SA ze względu na doświadczenie tej marki. To operator z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku usług logistycznych. Efektem współpracy są cotygodniowe dostawy drobnicowe do Grecji.

PEKAES stawia na szybkie przesyłki

Marek Tkaczyk, dyrektor siedzi międzynarodowej PEKAES komentując przesyłki do Grecji podkreśla rozwój oferty. – Poszerzamy ją o regularne połączenie do Grecji. Oferujemy naszym klientom kompleksowe usługi na tym kierunku w bardzo atrakcyjnej cenie. Załadunek towarów odbywa się w każdy piątek. Już w poniedziałek przesyłki są w terminalu greckiego partnera w Salonikach – mówi.
Rozwój dostaw w tym kierunku świetnie wpisze się w trendy coraz aktywniejszej wymiany handlowej między Polską a Grecją. Według danych Narodowego Urzędy Statystycznego Grecji i Ministerstwa Gospodarki, obroty handlowe dynamicznie rosną. W 2016 r. wartość za pół roku szacowano na 699 mln euro, czyli o 44 proc. więcej niż w 2014 r., gdy wynosiły one 425 mln. Z kolei tylko pierwszy kwartał 2017 r. wygenerował 241 mln euro – głównie ze względu na import nad Wisłę, którego wartość sięgała 142 mln.

Szybszy czas dostawy paczki

PEKAES odnotowuje, że współpraca wpłynęła na ograniczenie czasu dostawy przesyłek transportowanych na trasie Polska-Grecja. Zasięg poszerzony o Cypr pozwala na dodatkowe usługi dla klientów. Grecja jest kolejnym krajem, na który w tym roku postawił PEKAES. Początkowo firma zainwestowała w – jak to określa – kluczowy obszar działalności. To dystrybucja przesyłek drobnicowych. – Równolegle z intensywnym rozwojem krajowej sieci terminali dystrybucyjnych, poszerzamy możliwości operacyjne w zakresie dystrybucji drobnicowej międzynarodowej – mówi Maciej Bachman, prezes zarządu firmy. Pierwszym kierunkiem rozwoju była Ukraina; w kolejnym etapie PEKAES rozwinął przesyłki do Francji.