Nowe centrum przeładunkowe UPS pod Paryżem


Nowe centrum przeładunkowe UPS pod Paryżem
Nowe centrum przeładunkowe UPS pod Paryżem

Nowe centrum przeładunkowe UPS pod Paryżem

Niedawno odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na placu budowy nowej sortowni i centrum dostaw we Francji. W uroczystościach uczestniczyli m.in. francuski premier, burmistrzowie Corbeil-Essonnes oraz Evry, a także inni dygnitarze. Otwarcie centrum, które kosztować ma 100 milionów dolarów, planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku. Inwestycja pozwoli stworzyć ponad 100 nowych miejsc pracy. Będzie to także okazja do zastosowania zautomatyzowanej technologii sortowania przesyłek, co ma zminimalizować czas dostawy.

Nowy obiekt UPS powstający na południe od Paryża zastąpi mniejsze budynki w Chilly-Mazarin i Savigny, które dotąd zajmowały się dystrybucją małych paczek i większych przesyłek frachtowych. Centrum będzie miało powierzchnię prawie 30 000 metrów kwadratowych i pomieści 950 pracowników. Zaawansowana technologia pozwoli uporządkować do 37 000 opakowań na godzinę. Kierowcy będą używać przy tym 124 stanowisk załadunkowych i rozładunkowych dla ciężarówek, 125 stanowisk parkingowych dla samochodów dostawczych UPS. Centrum będzie również wykorzystywać kilka pojazdów elektrycznych oraz na gaz, a sam obiekt zasilany będzie energią odnawialną.

W Corbeil-Essonnes i Evry znajdują się dwa ośrodki gospodarcze z ponad 2000 przedsiębiorstw różnej wielkości. Planowany obiekt pozwoli francuskim firmom, zwłaszcza małym i średnim, skorzystać z bardziej efektywnej logistyki, ułatwić eksport oraz podbijać nowe rynki. UPS chce pomóc tym przedsiębiorstwom się rozwijać, a to wydaje się idealne miejsce.

Prezes UPS Europe Nando Cesarone potwierdził, że jest to część wartego 2 miliardy dolarów programu inwestycyjnego realizowanego właśnie w Europie. W lutym tego roku, UPS otworzył centrum w Lyon-Jonage za 28 milionów dolarów. UPS swoje usługi we Francji świadczy nieprzerwanie od 1985 roku. Firma ma swoje obiekty przy 6 francuskich lotniskach (Bordeaux, Lyon, Marsylia, Paryż-Roissy, Rennes i Toulouse). Obecnie istnieją 53 centra dystrybucji, zatrudniające około 2600 osób. Ponad 650 samochodów dostawczych należących do UPS codziennie dostarcza i odbiera przesyłki Francuzów. Poza tym istnieje 4000 punktów wysyłkowy tzw. UPS Access Point, które znacznie ułatwiają klientom nadawanie i odbieranie przesyłek.

Źródło: UPS