Najnowocześniejsze centrum FedEx Express powstanie w Paryżu


Fedex
Fedex

Na paryskim lotnisku Charlesa de Gaulle’a powstanie centrum obsługi przesyłek ekspresowych FedEx. Budowa rozpocznie się latem 2017 roku, a obiekt ten ma zostać otwarty w 2019 roku. Centrum logistyczne zostanie wyposażone w ekonomiczne oświetlenie LED i zbudowane przy użyciu materiałów przyjaznych dla środowiska.

Wydajność nowobudowanej sortowni zwiększy się o ponad 40% dzięki wyposażeniu w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne np. zautomatyzowany system sortujący duże, ponadwymiarowe paczki. Wszystko to jest częścią planu zakładającego zdobywanie rynku europejskiego przez firmę FedEx. Centrum przeładunkowe w Paryżu to przykład inwestycji jakie będą realizowane, aby jeszcze szybciej i bezpieczniej transportować towary. Dla klientów oznacza to przede wszystkim możliwość zmniejszenia kosztów, a zarazem zwiększenia efektywności łańcucha dostaw. Aktualnie FedEx odbiera, transportuje i dostarcza przesyłki, w czasie od jednego do dwóch dni roboczych, do 95% ludzi i niemal wszystkich przedsiębiorstw na świecie.

We Francji FedEx działa od 1985 roku. Rozwija swoją działalność od kilku lat, w trakcie których otworzył m.in. 19 oddziałów i przejął francuską firmę Tatex. Firma działa w 48 francuskich miastach. Planowane inwestycje rozwoju dotyczą również przejętego w tym roku przedsiębiorstwa TNT. W ramach tych działań zostanie otwarty nowy hub przeładunkowy na Północ od Paryża oraz trzy dodatkowe magazyny. Ma to przyczynić się do polepszenia połączeń pomiędzy Francją, Europą i resztą świata.

Port lotniczy Paris-Roissy-Charles de Gaulle stał się głównym europejskim centrum przeładunkowym firmy FedEx w 1999 roku. Aktualnie jest największym centrum logistycznym FedEx poza granicami Stanów Zjednoczonych, równie ważne są huby FedEx w niemieckiej Kolonii oraz TNT w belgijskim Liege.

Źródło: FedEx.com